BARSELONA PRERTPELA NOVI PORAZ: Falkao presudio Kataloncima, Real bez golova protiv Osasune, Sevilja remizirala!

la liga 11. kolo

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su večeras na svom ternu Barselonu sa 1:0, u 11. kolu španske La Lige.

Strelac pobedonosnog gola za Rajo Valjekano bio je Radamel Falkao u 30. minutu.

Rajo Valjekano je peti sa 19 bodova, dok je Barselona posle drugog uzastopnog poraza, deveta sa 15.

U narednom kolu, Rajo Valjekano će dočekati Seltu, dok će Barselona ugostiti Alaves.

U istom terminu, Majorka i Sevilja su odigrali nerešeno 1:1.

Povela je Majorka u 22. minutu golom Antonia Sančesa, ai izjednačenje Sevilji doneo je Erik Lamela u 73. minutu.

Majorka je 12. na tabeli sa 13 bodova, dok je Sevilja prva sa 21 bodom.

U narednom kolu, Majorka će gostovati Kadizu, dok će Sevilja dočekati Osasunu.

Fudbaleri Betisa pobedili su večeras na svom terenu Valensiju sa 4:1, u utakmici 11. kola španskog prvenstva.

Betis je poveo sa dva gola Borhe Iglesijasa, prvi je postigao iz jedanaesterca u 14. minutu, a drugi u 30. minutu. Valensija je smanjila zaostatak pogotkom Gabrijela Pauliste u 39. minutu, a zatim je strelac za domaći tim bio Herman Peselja u 61. minutu.

Konačan rezultat postavio je Huanmi golom u 68. minutu.

Posle šeste pobede u prvenstvu Betis se popeo na treće mesto na tabeli sa 21 bodom.

Valensija je nastavila niz bez pobede i posle četvrtog poraza zauzima 11. mesto na tabeli sa 13 bodova.

Real Madrid napravio je novi kiks u španskoj La ligi pošto na stadionu "Santjago Bernabeu" nije uspeo da savlada Osasunu.

Iako je bilo dosta uzbuđenja u prestonici Španije, nije bilo pogodaka – 0:0.

Real je propustio priliku da se odlepi na vrhu tabele i sada je na deobi prvog mesta sa 21 bodom, isto koliko imaju i Sevilja, Real Sosijedad i Betis koji ima utakmicu više.

"Kraljevski klub" je u prvom poluvremenu propustio dve dobre prilike preko Vinisijusa Žuniora u 31. minutu i Eduarda Kamavinge u 45. kada je šutirao glavom za malo preko prečke.

U 50. minutu je Osasuna mogla lako da povede, ali Žon Monkajola nije imao sreće i pogodio je levu stativu.

U 62. je Karim Benzema na drugoj strani pogodio prečku odličnim udarcem.

U završnici je Real opsedao gol gostiju iz Pamplone, ali nije uspeo da dođe do pobedonosnog gola.