SERGEJ ASISTENT U POBEDI LACIJA NAD FIORENTINOM: Inter i Roma upisali tri boda, Sasuolo šokirao Juventus u Torinu!

serija a 10. kolo

Ipak, Lopes je posle kontre u 95. minutu i lobom Sčensnog priredio šok u Torinu

Objavljeno: 08:24h

Fudbaleri Juventusa poraženi su u Torinu od Sasuola 2:1, u meču 10. kola Serije A.

Nakon četiri uzastopna trijumfa i remija sa Interom, crno-beli su ponovo razočarali.

Delovalo je da će Juventus, baš kao i u meču sa "nerazurima", stići u finišu utakmice, međutim, Maksim Lopes je u sudijskoj nadoknadi doneo pobedu gostima.

Sasuolu je prednost doneo Danijele Fratezi u 44. minutu, koji je iskoristio pravovremeno dodavanje Defrela.

Juve je do izjednačenja stigao u 76. minutu, kada je posle centaršuta Dibale, mrežu gostiju zatresao Veston Mekeni, glavom.

Ipak, Lopes je posle kontre u 95. minutu i lobom Sčensnog priredio šok u Torinu.

U istom terminu, pobedu posle preokreta ostvarila je Atalanta na gostovanju kod Sampdorije – 3:1.

Nije dobro krenulo za ekipu iz Bergama, pošto su domaći stigli do prednost već u 10. minutu preko Kaputa.

Ipak, nije mnogo trebalo Gasperinijevom timu da okrene rezultat u svoju korist.

Najpre je u 17. Askildsen postigao autogol, da bi u 21. pogodio i Sapata. Konačnih 3:1 postavio je Iličić u petom minutu sudijske nadoknade.

Takođe, Udineze i Verona su remizirali 1:1.

"Zebre" su povele preko Sakcesa u 3, da bi Barak iz penala u 83. minutu izjednačio rezultat.

U redovima gostiju, sa klupe su u drugom poluvremenu ušli Darko Lazović i Ivan Ilić.

Fudbaleri Lacija savladali su Fiorentinu rezultatom 1:0, u meču 10. kola Serije A.

Jedini gol za nebesko-plave postigao je Pedro u 52. minutu.

Njemu je asistent bio Sergej Milinković-Savić, a Španac je preciznim udarcem levom nogom savladao golmana gostiju.

Nije bilo puno šansi na Olimpiku, a u njih nije ulazio ni Dušan Vlahović, koji je, baš kao i Nikola Milenković, odigrao svih 90 minuta za Violu.

Lacio je trenutno šesti sa 17 bodova, dok je Fiorentina pala na osmo mesto i do sada je sakupila 15.

Fudbaleri Intera slavili su na gostovanju kod Empolija – 2:0.

Šampion je slavio posle poraza i remija, relativno rutinski, a posao mu je bio olakšan posle direktnog crvenog kartona za Ričija.

Vođstvo "nerazurima" doneo je D'Ambrozio u 34. minutu, da bi konačan rezultat postavio Dimarko u 67, na asistenciju Lautara.

Do tri boda stigla je i Roma, posle preokreta protiv Kaljarija na Sardiniji. Bilo je 2:1.

Prvi pogodak na meču viđen je u 52, kada je mrežu Patrisija pogodio Pavoleti.

Roma je do tri boda stigla u roku od sedam minuta. Najpre je Ibanjes postigao gol u 71, da bi pobedu "vučici" doneo Pelegrini u 78. minutu.

Inter i Roma su ovim pobedama sačuvali mesta u LŠ zoni.

Serija A, 10. kolo

Sampdorija – Atalanta 1:3 (Kaputo 10 – Askildsen 17ag, Sapata 21, Iličić 90+5) Udineze – Verona 1:1 (Sakces 3 – Barak 83p) Juventus – Sasuolo 1:2 (Mekeni 76 – Fratezi 44, Lopes 90+5)

Kaljari – Roma 1:2 (Pavoleti 52 – Ibanjes 71, Pelegrini 78)

Empoli – Inter 0:2 (D'Ambrozio 34, Dimarko 67)

Lacio – Fiorentina 1:0 (Pedro 52)