VLAHOVIĆ NASTAVLJA DA REŠETA: Tresao mrežu Kaljarija za ubedljiv trijumf Fiorentine!

serija a

Novi sjajni meč za našeg reprezentativca

Objavljeno: 17:12h

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Kaljari 3:0, uz fantastičan gol Dušana Vlahovića.

Srpski reprezentativac je bio strelac iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara, neodbranjiv za golmana Alezija Kranja.

Bio je to njegov peti pogodak ove sezone, baš u pravom trenutku kada se našao na meti kritika zbog odbijanja da produži ugovor.

Upravo zbog konflikta sa navijačima je odbio da izvede penal u prvom poluvremenu, bez obzira što je prethodna tri puta bio precizan, već ga je realizovao levi bek Kristijan Biragi.

Dušan Vlahović

Vlahović je stavio tačku na meč na "Artemio Frankiju" u 49. minutu, samo sedam od Nika Gonsalesa.

Šansu je dobio i Aleksa Terzić od 67. minuta kada je zamenio baš Biragija.

Fiorentina je prekinula niz od dva poraza i sada šesta sa 15 bodova.

Srpski duel u Veroni, gde je gostovao Lacio, pripao je Darku Lazoviću i Ivanu Iliću protiv Sergeja Milinković-Savića.

Na Bentegodiju je bilo 4:1 za Veronu, uz četiri gola Đovanija Simeonea.

Sve što je Lacio uradio je da između drugog i trećeg gola sina poznatog trenera Dijega Simeonea je da smanji preko Čira Imobilea.

Tada je asistent bio Milinković-Savić.

Ilić i Lazović su zamenjeni 10 minuta pre kraja, dok je SMS odigrao svih 90 minuta.

Serija A, 9. kolo

Atalanta – Udineze 1:1 (0:0) Malinovski 56 – Beto 90+4 Verona – Lacio 4:1 (2:0) Simeone 30, 36, 62, 90+2 – Imobile 46 Fiorentina – Kaljari 3:0 (2:0) Biragi 21, Gonsales 42, Vlahović 49 18.00 Roma – Napoli 20.45 Inter – Juventus

Petak Torino – Đenoa 3:2 (2:0) Sanabrija 14, Pobega 31, Brekalo 77 – Destro 69, Kaisedo 81 Sampdorija – Specija 2:1 (2:0) Gjasi 15 (ag), Kandreva 36 – Verde 90+5

Subota Salernitana – Empoli 2:4 (0:4) Ranijeri 48, Ismajli 55ag – Pinamonti 2, 45, Kutrone 11, Strandberg 13 Sasuolo – Venecija 3:1 (1:1) Berardi 37, Anri 50ag, Fratezi 67 – Okereke 32 Bolonja – Milan 2:4 (0:2) Ibrahimović 49ag, Barou 52 – Leao 16, Kalabrija 35, Benaser 84, Ibrahimović 90