SITI JURI ČELSI NA TABELI: Dan nerešenih rezultata u Engleskoj (FOTO)

PREMIJER LIGA, 9. KOLO

Fudbaleri Votforda ubedljivo su pobedili u gostima Everton sa 5:2

Objavljeno: 21:57h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostujućem terenu Brajton sa 4:1, u utakmici devetog kola Premijer lige.

Aktuelni šampion poveo je u 13. minutu pogotkom Ilkaja Gundogana, a zatim je dvostruki strelac bio Fil Foden, koji je golove postigao u 28. i 31. minutu. Aleksis Mekalister postigao je gol za Brajton u 80. minutu iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Rijad Mahrez u petom minutu nadoknade vremena, posle asistencije Fodena.

Kristal Palas i Njukasl odigrali su u Londonu nerešeno 1:1. Domći tim poveo je u 56. minutu golom Kristijana Bentekea, a izjednačio je Kalum Vilson u 65. minutu susreta.

Luka Milivojević

Fudbaleri Votforda pobedili su u gostima Everton sa 5:2. Everton je poveo u trećem minutu golom Toma Dejvisa, a 10 minuta kasnije izjednačio je Džošua King. Novo vođstvo domaćima doneo je Rišarlison pogotkom u 63. minutu, a izjednačio je Juraj Kucka u 78. minutu.

Posle toga dvostruki strelac bio je King, koji je golove postigao u 80. i 86. minutu, a konačan rezultat postavio je Emanuel Denis golom u prvom minutu nadoknade vremena.

Premijer liga, 9. kolo:

Subota:

Čelsi - Norič 7:0 (3:0) Kristal Palas - Njukasl 1:1 (0:0) Everton - Votford 2:5 (1:1) Lids - Vulvehhempton 1:1 (0:1) Sautempton - Barnli 2:2 (1:1) Brajton - Mančester siti 1:3 (0:3)