ATOMSKI DERBI NA ENFILDU, NA KRAJU REMI PO MERI ČELSIJA: Liverpul dvaput vodio, Siti stizao, 4 gola u 22 minuta!

premijer liga, 7. kolo

Prvih šest timova Premijeršipa dele samo dva boda

Fudbaleri Liverpula remizirali su sa Mančester sitijem 2:2 u derbiju sedmog kola Premijer lige.

Prvo poluvreme je donelo veliku borbu, ali ne i golove. U nastavku se sve promenilo posle vodećeg gola domaćih koji je u 59. minutu postigao Sadio Mane na asistenciju Mohameda Salaha.

Siti je izjednačio 10 minuta kasnije preko Fila Fodena koga je uposlio Gabrijel Žesus.

U 76. minutu novo vođstvo "Redsima" doneo je Salah, ali je Kevin de Brajne uzvratio u 81. minutu za, ispostaviće se konačnih, 2:2.

Liverpul je posle sedam kola drugi sa 15 bodova dok su "Građani" odmah iza njih sa 14 bodova.

Zahvaljujući ovom remiju prvih pratilaca, Čelsi (16 bodova) je ostao lider.