SPEKTAKULARAN DERBI RIMA DONEO 5 GOLOVA: Sergej načeo 'Vučicu', Lacio vlada prestonicom! (VIDEO)

derbi dela kapitale

Lacio je u 155. derbiju Rima pobedio Romu 3:2 (2:1) u utakmici 6. kola Serije A.

"Orlovi" su do vođstva protiv "Vučice" stigli u 11. minutu golom reprezentativca Srbije Sergeja Milinković-Savića, na centaršut Felipea Andersona.

Pogodak SMS-a možete pogledati OVDE.

Već u 19. su nominalni domaćini na "Olimpiku" duplirali prednost posle kontre koju je predvodio kapiten Ćiro Imobile, a preciznim šutem iz prve završio Pedro, koji je letos stigao upravo iz Rome.

Izabranici Žozea Murinja koji je u svom stilu pre meča rekao da je normalno da Roma bude bolja od Lacija, vratili su se pogotkom glavom Ibanjesa posle kornera Veretua u 40. minutu.

I u nastavku je bilo uzbudljivo. Imobile nije iskoristio dosta prilika, ali je u kontri sjajno proigrao Andersona a ovaj zatresao mrežu za 3:1 u 63. minutu.

Roma se opet vratila u igru posle kontroverznog penala koji je iznudio Zaniolo a realizovao Veretu u 69. minutu.

Bilo je još dosta šansi do kraja, ali je na kraju Lacio odoleo i osvojio sva tri boda.