VLAHOVIĆ POGODIO ZA TRIJUMF FJORENTINE: Arnautović promašio penal, Mihina Bolonja opet izgubila!

serija a, 6. kolo

Viola se popela na peto mesto na tabeli

Šesto kolo Serije A donelo je novi pogodak Dušana Vlahovića u elitnom italijanskom fudbalskom rangu.

Njegova Fjorentina je na gostovanju Udinezeu slavila trijumf rezultatom 1:0 (1:0), a junak je upravo Vlahović koji je stigao do četvrtog gola u sezoni.

Srpski napadač bio je strelac iz jedanaesterca već u 16. minutu tako što je golmana "zebri" poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Bolonja Siniše Mihajlovića upisala je novi poraz, ovog puta na gostovanju Empoliju – 4:2 (2:1).

Već u prvom minutu domaćin je poveo autogolom Bonifacija, ali je izjednačio Barou u 11. minutu.

Potom je Marko Arnautović promašio penal, a to je kaznio Pinamonti u 32. minutu.

Na 3:1 povisio je Bajrami iz penala u 53. minutu, da bi se Arnautović iskupio u 77. minutu, tek da bi smanjio razliku.

Međutim, u nadoknadi vremena Riči pogađa za konačnih 4:2

U preostalom meču Sasuolo je teškom mukom opravdao ulogu favorita protiv Salernitane i slavio 1:0 (0:0) golom Domenika Berardija u 53. minutu.

Serija A, 6. kolo:

Juventus – Sampdorija 3:2 (Dibala 10, Bonuči 43p, Lokateli 57 – Jošida 44, Kandreva 83)

Empoli – Bolonja 4:2 (Bonifaci 1ag, Pinamonti 32, Bajrami 53p, Riči 90 – Barou 11, Arnautović 77)

Sasuolo – Salernitana 1:0 (Berardi 54)

Udineze – Fiorentina 0:1 (Vlahović 16p)

18:00 Lacio – Roma 20:45 Napoli – Kaljari 20:45 Venecija – Torino