MURINJO KRIO OD IGRAČA DA MU 1000. UTAKMICA NIJE BITNA: Postojao je ogroman strah od poraza!

srećom pobedili su

Žoze Murinjo u nedelju je jubilarni 1.000. put vodio neki klub u svojoj trenerskoj karijeri.

Portugalac je na jubileju slavio pobedu svoje Rome nad Sasuolom 2:1, posle dramatične završnice na "Olimpiku".

"Vučica" se mučila u drugom poluvremenu, golman Rui Patrisio je tri puta sprečio goste da preokrenu, da bi u prvom minutu nadoknade vremena Stefan el Šaravi "zapalio" stadion.

Emotivno je reagovao i Murinjo koji je u euforiji istrčao nekoliko stotina metara pored terena. - Svima sam lagao! Danima sam pričao igračima da mi nije bitna ova hiljadita utakmica. Ali je postojao ogroman strah od poraza! Srećom, pobedili smo i ja sam trčao kao dete jer se osećam kao da mi je 12, a ne 58 godina - rekao je Murinjo.

Murinjo je na 1.000 utakmica u karijeri ostvario 639 pobeda uz 198 nerešenih utakmica i 162 poraza, a osvojio je 25 trofeja sa Portom, Čelsijem, Interom, Real Madridom i Mančester junajtedom.

Počeo je u Benfiki, pre "eksplozije" u Portu je vodio Uniao Leiriju, a trofej nije osvojio još samo sa Totenhemom.