SRBIJA NA MITROVIĆEV POGON STIGLA DO TRI BODA: Luksemburg ispraćen sa četiri gola u mreži, "orlovi" ponovo na vrhu!

kvalifikacije za sp

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 20:03h

Fudbalska reprezentacija Srbije je sa 3:1 savladala Luksemburg u utakmcici četvrtog kola grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru naredne godine.

Povela je Srbija nakon inicijative u 22. minutu kada je posle sjajnog pasa Sergeja Milinković Savića, Aleksandar Mitrović izašao sam ispred golmana Luksemburga i poslao mu loptu kroz noge za vođstvo od 1:0.

Na drugi gol se čekalo do 35. minuta kada je na centaršut Kostića, Mitrović ponovo zatesao mrežu Morisa.

Smanjio je Luksemburg prednost u 77. minutu golom Sebastijana Tila. A samo četiri minuta kasnije Srbija je vratila prednost na dva razlike, autogolom Šanoa.

A u poslednjem minutu utakmice je Nikola Milenković glavom postavio konačnih 4:1.

Srbija se posle treće pobede u ovim kvalifikacijama izjednačila na vrhu grupe sa Portugalom i sada obe reprezentacije imaju po 10 bodova, dok je Luksembrug ostao na šest.

Sledeću utakmicu Srbija igra u Irskoj za tri dana, a tada će Luksemburg igrati sa Katarom.

SASTAVI:

SRBIJA (3-4-3): Rajković – Milenković, Nastasić, Pavlović – Lazović, Lukić, Gudelj, Kostić – Tadić, Milinković-Savić – Mitrović

LUKSEMBURG (4-2-3-1): Moris - Jans, Šano, Mahmutović, Karlson - Martins, Bareiro - Sinani, Til, Gonsalveš - Rodriges

Kraj prvog poluvremena

II POLUVREME

90+5. minut - GOL ZA SRBIJU 4:1! Nikola Milenković je strelac! Štoper Fiorentine je pogodio nakon centaršuta Jovića sa leve strane.

90. minut - Umesto Tadića na terenu je Maksimović.

90. minut - Još jedna izmena kod Luksemburga, ušao je Sančes.

89. minut - Dvostruka izmena kod Luksemburga, izlaze Sinani i Šano, dok su ušli Devil i Skenderović.

84. minut - Nove izmene kod Srbije, ušli su Jović i Veljković, a izašli Mitrović i Nastasić.

81. minut - GOL ZA SRBIJU 3:1 Autogol Šanoa! Ugurali su nekako fudbaleri Srbije loptu u gol. Ponovo su na sigurnoj prednosti.

78. minut - U razmaku manje od dva minuta Mitrović je propustio dve kolosalne šanse.

77. minut - Gol za Luksemburg 2:1, Sebastijan Til! Dugo su vrteli loptu ispred našeg kaznenog, a onda je Til sa ivice kaznenog opalio i lopta je otišla u levi ugao Rajkovića koji je bio nemoćan.

75. minut - Šut Sinanija preko gola.

70. minut - Dve izmene kod Srbije, umesto Lazovića i Lukića, od sada igraju Vlahović i Radonjić.

67. minut - Pritisak Luksemburga , već nekoliko minuta se igra pred golom Rajkovića.

62. minut - Na pravi način je Pavlović zaustavio prodor Rodrigeza i zbog toga je nagrađen aplauzom celog stadiona.

57. minut - Lukić je oduzeo loptu, ona je došla do Kostića koji je iskosa sa leve strane šutirao, ali je Moris odbranio.

51. minut - Pokušaj Lukića, otišao preko gola.

49. minut - Brza akcija Srbije posle oduzete lopte na polovini Luksemburga, iskombinovali su Mitrvović i Sergej, koji je dodao do Lazovića, a nakon njegovog oštrog centaršuta po zemlji lopta je završila u korneru.

47. minut - I odmah je Olivije ima priliku, ali dobro intervenisala odbrana Srbije.

45. minut - Izmena kod Luksemburga, izašao je Mahmutović, a ušao Olivije Til.

I POLUVREME

45+2. minut - Opasan napad Luksemburga koji se na kraju završio lošim udarcem Bareira.

45. minut - Poigravali su se Sergej i Mitar u kaznenom Luksemburga, ali nije iz toga se izrodio udaraca na gol.

44. minut - Žuti za Tadića.

35. minut - GOL ZA SRBIJU 2:0! Aleksandar Mitrović! Ponovo je akcija Srbije išla preko leve strane, a ono što nije prošlo pre pet minuta sada jeste. Kostićev centaršut ovoga puta je najefikasniji napadač Srbije u istoriji poetvorio u gol.

Srbija - Irska, Fudbalska reprezentacija Srbije, Aleksandar Mitrović

34. minut - Zbog rvačkog zahvata Martinsa nad Tadićem dobio je žuti karton.

31. minut - Gužva u kaznenom Srbije, nakon prekida sa desne strane gde je požrtvovano intervenisao Rajković ispred Rodigesa. Posle ove akcije na travi su ostala da leže dva fudbalera gostiju.

29. minut - Lako je moglo biti 2:0, ponovo se Tadić lepo snašao u kaznenom i centritao ka Mitroviću koji sa pet metara glavom loptu šalje pravo ka golmanu Luksemburga.

24. minut - Prvi šut Luksemburžana je uputio Bareiro, ali je on otišao pored gola.

22. minut - GOL ZA SRBIJU 1:0! Aleksandar Mitrović. Kakva magija Sergeja Milinković Savića koji je pasom ka Mitru, izbacio gotovo celu odbranu Luksemburga. A napadač Fulama je sam izašao ispred golmana i lako ga savladao.

Srbija - Irska, Aleksandar Mitrović, Fudbalska reprezentacija Srbije

20. minut - Nova dobra prilika za Srbiju, Tadić je posle duge akcije loptu primio neometano u kaznenom i iskosa sa leve strane šutirao u Morisa.

15. minut - Najbolja prilika do sada za Srbiju, centrirao je Kostić sa leve strane, a Mitrović je glavom loptu poslao pored gola.

12. minut - Pritisak Srbije na poslednju liniju Luksemburga, zbog čega su gosti primorani da izbace loptu u aut.

6. minut - Lukavi potez Dušana Tadića koji je posle sjajne reakcije Mitrovića, sa nekih 30. metara pokušao da lobuje Morisa.

3. minut - Prvi napad Srbije, išao je preko Lazovića na desnoj strani, a završio se tako što je njegov centrašut otišao u gol aut.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Srbije.