NEVEROVATNO: Španija sinoć doživela prvi poraz u kvalifikacijama još od 1993. godine!

kakav podatak

Švedska prekinula niz "Crvene furije" koji traje već 28 godina

Španija je izgubila juče od Švedske u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo rezultatom 2:1, a zanimljivo da je to “Crvenoj furiji” bio prvi poraz u kvalifikacijama od 1993. godine.

Poveli su Španci u četvrtoj minuti protiv Švedske i delovalo je da će se njihov impresivni niz nastaviti, međutim domaći su odmah kad su krenuli sa centra, stigli do izjednačenja.

U nastavku tandem Dejan Kuluševski i Viktor Klasen potpuno su srušili nekadašnje prvake sveta, te im tako naneli prvi poraz u kvalifikacijama nakon 28 godina.

Fudbalska reprezentacija Španije

Prethodni poraz u kvalifikacijama Španija je doživela takođe na Skandinavskom poluostrvu, a te 1993. godine od njih je bila bolja Danska.