NOVI PORAZ LAJPCIGA NA STRANI: Volfsburg slavio na svom terenu, prva pobeda Union Berlina!

bundesliga 3. kolo

Trenutno je u toku utakmica između Volfsburga i Lajpciga

Fudbaleri Union Berlina savladali su Borusiju iz Menhengladbaha u pretposlednjoj utakmici 3. kola nemačke Bundeslige.

Domaćin je sve, praktično, rešio u prvom poluvremenu kada je stigao do prednosti od 2:0.

Prvi je mrežu zatresao Gizelman u 22. minutu, da bi Avoniji četiri minuta pre odlaska na odmor duplirao vođstvo.

Menš je u nastavku pokušavao da se vrati u meč, ali nije uspeo.

Stigao je do utešnog gola u 91. minutu, ali više nije bilo vremena da se dođe makar do jednog gola.

Fudbaleri Volfsburga savladali su Lajpcig rezultatom 1:0 (0:0) u poslednjoj utakmici 3. kola nemačke Bundeslige.

Tim Marka van Bomela je do trijumfa nad "bikovima" došao golom u 52. minutu.

Dobro je tekao napad domaćina po levoj strani, a odbitak posle centaršuta sa leve strane je u mrežu zakucao francuski vezista Žerom Rosiljon.

Lajpcig je u nastavku meča više napadao i pokušavao da dođe makar do boda, ali nije uspeo.

Najbolju šansu za izjednačenje propustio je Vili Orban u 78. mintuu, ali je šutirao preko gola iz izgledne situacije.