BAJERN SILAN, HET-TRIK LEVANDOVSKOG PROTIV HERTE! Frankfurt remizirao bez KOSTIĆA, Leverkuzen razbio Augzburg

bundesliga, 3. kolo

Poslednji meč dana igraju Bajern i Herta od 18.30

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su danas u gostima Augzburg sa 4:1, u trećem kolu nemačke Bundeslige.

Do prednosti od 2:0 Leverkuzen je stigao autogolovima Jaga u trećem i Florijana Niderlehnera u 14. minutu. U listu strelaca su se upisali i Patrik Šik u 75. i Florijan Virc u 81. minutu.

Strelac za Augzburg bio je Florijan Niderlehner u 30. minutu.

Posle tri kola, Leverkuzen ima dve pobede i jedan remi, dok je Augzburg upisao jedan remi i dva poraza.

Bajer Leverkuzen, FK Augzburg

U narednom kolu, "farmaceuti" će dočekati Borusiju Dortmund, dok će Augzburg gostovati Union Berlinu.

U istom terminu, Keln je kao domaćin pobedio Bohum sa 2:1, golovima Luisa Šauba u 82. i Tima Lemperlea u prvom minutu sudijske nadoknade, prednost Kelna je smanjio Simon Coler u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Pobedu na svom terenu ostvario je i Majnc koji je bio bolji od Grojter Firta sa 3:0, dok je pobedu u gostima izborio Frajburg pobedivši Štutgart sa 3:2. Arminija Bilefeld i Ajntraht Frankfurt su odigrali nerešeno 1:1.

Bajern je kao domaćin bio neumoljiv protiv Herte - 5:0, uz het-trik Roberta Levandovskog.

Poljak je tresao mrežu u 34., 70. i 84. minutu. Pre toga, šampiona je u vođstvo doveo Tomas Miler u šestom minutu, a u 49. je mrežu zatresao i Džamal Musiala.

Bajern sad deli prvo mesto sa Leverkuzenom i Frajburgom. Herta je poslednja bez ijednog boda.