ZVEZDA RAZMONTIRALA KLUŽ: Crveno-beli sa OGROMNOM prednošću idu na revanš u Rumuniju!

plej-of za ligu evrope

Sva dešavanja sa utakmice možete pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 23:12h

Crvena zvezda je sa 4:0 savladala rumunski Kluž u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu Evrope.

Šampion Srbije je neočekivano eliminisan od moldavskog Šerifa u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, a prvak Rumunije je na istom stepeniku ispao od Jang Bojsa, rivala koji ga je zaustavio u šesnaestini Lige Evrope prošle sezone.

1 / 5 Foto: Starsport / Peđa Milosavljević

Ona najbitnija, Milan Pavkov, donela je Zvezdi vođstvo već u petom minutu, reakcijom posle šuta raspoloženog Bena.

Napadač je zasijao i u 37. minutu kada je divno grudima spustio loptu za Kataija a ovaj duplirao prednost.

Pokušali su gosti da se vrate u meč i ugroze Borjana ispred kog u nastavku nije bilo Degeneka zbog povrede, ali su se šanse nizale pred njihovim golom. Sve je bilo janso posle trećeg gola - zasluženo se u strelce upisao Ben, na asistenciju takođe odličnog Ivanića.

A onda je vezista sam stavio "tačku na i" golom glavom posle kornera - Bena.

Kluž je jedini put stvarno zapretio u 87. minutu kada je rezervista Denis Alibek zatresao prečku.

II POLUVREME

90+4. minut - kraj utakmice.

86. minut - ubedljivo najbolja prilika za Kluž - Alibek je sa oko 14 metara iz prve šutirao snažno i pogodio prečku. Lopta se odbila oko metar ispred gol-linije...

80. minut - Ivanić i Pavkov su izašli uz aplauze, a zamenili su ih Srnić i Krstović.

79. minut - žuti karton za Kataija.

FK Crvena zvezda, FK Kluž

77. minut - GOL - Ben je izveo korner, a Ivanić neometen glavom poslao loptu oštro i precizno u mrežu - 4:0!

73. minut - odmah je Stanković zamenio Gabonca, u igri je Krstičić.

71. minut - bespotrebno je Kanga zaradio žuti karton.

El Fardu Ben

68. minut - GOL - otvorili su se gosti, Ivanić je iskoristio prostro i lepo uposlio Bena na desnoj starni. Ovaj je imao prostora da se namesti na levu nogu pa rutinski zatresao mrežu - 3:0!

62. minut - Alibek i Kostače su zamenili napadača Omranija i Debeljuha.

1 / 5 Foto: Srđan Stevanović/Starsportphoto

60. minut - nove dve prilike za domaćina - Pavkvov je loše šutirao levicom na dodavanje Bena, a onda nije uspeo ni Katai.

57. minut - Opasan napad Zvezde i lopta kroz peterac, ali je jedan defanzivac Kluža skrenuo u korner.

52. minut - Pavkov je pokušao udarcem glavom, ali je Arlauskis uhvatio loptu.

50. minut - sa oko 21 metra Deak je izveo slobodan udarac - preko gola.

46. minut - aut za Zvezdu posle dobrog prodora Kataija.

1 / 5 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

I POLUVREME

45+5. minut - kraj prvog poluvremena.

45+3. minut - Degenek nije mogao da nastavi utakmicu, zamenio ga je Pankov.

45. minut - dva minuta nadoknade je odredio sudija Kabakov iz Bugarske. Pomoć se pruža Milošu Degeneku.

Aleksandar Katai

36. minut - Deak je izveo slobodan udarac, Borjan uspešno intervenisao.

33. minut - žuti karton za Milana Rodića.

28. minut - malo su se oslobodili gosti, ali bez opasnosti po Borjana. Ben je fauliran na sredini terena.

20. minut - Zvezda kontroliše igru, sada je pokušao Ivanić, ali udarac nije bio precizan.

Milan Pavkov

5. minut - GOL - Ben je dobrim pasom Sanoga izbačen po levoj strani, Arlauskis je odbranio njegov udarac ali se loprta odbila do Pavkova koji je odmah glavom sproveo u praznu mrežu - 1.0!

Sastavi:

ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Degenek, Dragović, Rodić - Kanga, Sanogo - Katai, Ivanić, Ben - Pavkov.

KLUŽ (4-3-1-2): Arlauskis - Manea, Sestor, Kjobotarju, Kamora - Sušić, Rodriges, Sigurjonson - Deak - Debeljuh, Omrani.