SITI NA KOLENIMA: Lesteru prvi trofej sezone!

komjuniti šild

Objavljeno: 20:34h

Fudbaleri Lestera osvojili su trofej Komjuniti šilda.

Pobednik FA Kupa Engleske pobedio je na "Vembliju" tim prvaka Engleske, Mančester sitija sa 1:0 (0:0).

Meč je rešen u 89. minutu kada je bivši igrač "građana", Keleči Ihenačo iz penala pogodio za pobedu "lisica".

Prethodno je Nejtan Ake skirivio prekršaj za najstrožu kaznu tako što je u kaznenom prostoru oborio baš Ihenača.

Bio je to uzbudljiv meč u kojem je Lester za nijansu bio opasniji, naročito u prvom delu.

Golman Mančester sitija Zak Stefen je u nekoliko navrata morao da se istakne, a u 45. minutu je sjajnom odbranom sprečio Džejmija Vardija da donese prednost Lesteru, lopta je pogodila stativu.

U nastavku je bilo manje pravih situacija, najbolju priliku za Mančester siti imao je Rijad Marez kada je sa 14 metara šutirao preko gola.

Sezona u Premijer ligi kreće narednog vikenda.

Lester u subotu 14. avgusta od 16 sati dočekuje Vulverhempton dok Siti dan kasnije od 17.30 igra na gostovanju u Londonu protiv Totenhema.