BRAZIL SE MUČIO, ŽEZUS BRUTALNIM UDARCEM ZASLUŽIO ZATVOR, A ČILE SE BORIO: Ipak Karioke idu u polufinale!

Kopa Amerika

Brazil u polufinalu očekuje Peru koji je slavio protiv Paragvaja rezultatom 4:3

Iako su u grupnoj fazi delovali nadmoćno u odnosu na ostale ekipe, Brazil je u četvrtfinalu Kopa Amerike na mišiće savladao Čile 1:0.

Jedini gol postigao je Lukas Paketa u 46. minutu, odlično je vezistu Liona proigrao Nejmar, a ovaj bez mnogo problema matira Klaudija Brava.

Ipak, trenutak o kome će se najviše pričati nije gol, niti pobeda Brazila, već start za zatvor Gabrijela Žezusa koji je usledio dva minuta nakon gola.

U pokušaju da stigne do lopte neoprezno je startovao, podigao je visoko nogu i u grudi kramponima udario Eugenija Menu. To mu je donelo direktno isključenje sa meča.

Imao je Čile terensku inicijativu naročito tokom drugog poluvremena. Čak je uspeo i da postigne gol preko Vargasa u 62. minutu, ali je on poništen.

Brazil u polufinalu očekuje Peru koji je slavio protiv Paragvaja rezultatom 4:3.