PARAGVAJ I URUGVAJ U ČETVRTFINALU: Čile pao kod kuće, Kavani overio trijumf Urusa u Boliviji!

kopa amerika

U Grupi B pred poslednje kolo plasman u nokaut fazu su osigurali Brazil i Kolumbija

Fudbaleri Paragvaja i Urugvaja su pobedama od 2:0 protiv Čilea, odnosno Bolivije prošle noći osigurali plasman u četvrtfinale Kopa Amerike.

Paragvaj je kao gost pobedio Čile golovima Brajana Samudija u 33. i Migela Almirona sa penala u 58. minutu, dok su fudbaleri Urugvaja do prve pobede u Grupi A stigli autogolom Karlosa Lampea u 40. i pogotkom Edinsona Kavanija u 79. minutu.

Paragvaj je sada drugi na tabeli Grupe A sa šest bodova, odnosno ima bod manje od vodeće Argentine, Čile je treći sa pet bodova ali je odigrao sva četiri kola grupne faze, dok je Urugvaj četvrti sa četiri osvojena boda. Reprezentacija Bolivije je poslednja bez bodova.

U poslednjim utakmicama Grupe A Kupa Amerike sastaće se Bolivija i Argentina, odnosno Urugvaj i Paragvaj.