MAĐARSKA BILA NA PRAGU SENZACIJE, NEMAČKA PREŽIVELA: Portugalija i Francuska odigrale nerešeno (VIDEO+FOTO)

euro 2020 - grupa f

Komplean tok utakmica poslednjeg kola grupe F imali ste priliku da pratite na našem portalu

Objavljeno: 00:26h

Favoriti su na kraju prošli dalje. To je epilog velike drame koja je viđena u poslednjem kolu grupe F na Evropskom prvenstvu u fudbalu.

Utakmica između Nemačke i Mađarske koja je odigrana u Minhenu, završena je nerešeno 2:2. Mađari su se hrabro držali, dva puta vodili, bili na ivici senzacije, ali su na kraju ipak završili kao poslednji u grupi i nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala. Mađari su poveli golom Adama Šalaija u 11. minutu, izjednačio je Kai Haverc u 66. Samo dva minuta kasnije novu prednost gostima doneo je Andras Šafer, da bi senzaciju sprečio Leon Gorecka u 84. minutu i odveo Nemce dalje kao drugoplasirane u grupi.

Na meču u Budimpešti između Francuske i Portugalije takođe su viđena četiri gola, od toga čak tri sa penala. Susret je kao i u Minhenu završen nerešeno 2:2, što je odgovaralo na kraju i jednom i drugom timu da se se plasiraju u osminu finala. Kristijano Ronaldo pogodio je oba puta za Portugaliju, dok je oba gola za Francusku postigao Karim Benzema.

DRUGO POLUVREME:

90+5' Kraj utakmice i u Budimpešti. Francuska i Portugalija odigrale su nerešeno 2:2, rezultat koji obe reprezentacije vodi u osminu finala.

90+4' Završena je utakmica u Minhenu. Nemačka je preživela, ostao je nerešeno 2:2 sto ujedno znači da je Mađarska završila takmičenje ukoliko ne dođe do promene rezultata u Budimešti.

90' Igraće se još četiri minuta u Minhenu, a pet u Budimpešti.

83' GOOOOOOOOLLLLLLLL!!! Nemačka dolazi do izjednačenja, Gorecka je strelac.

68' Fantastičan šut Pogbe, ali je fenomenalno odbranio Rui Patrisio.

67' GOOOOOOOOLLLLL!!!! Mađarska je iz prvog napada posle primljenog gola stigla do nove prednosti golom Šafera.

65' GOOOOLLLLLLL!!!! Izjednačenje u Minhenu. Loša intervencija golmana Mađarske koju je kaznio Haverc.

60' GOOOOOOOLLLL!!! Ronaldo je još jednom siguran i donosi novo izjednačenje.

58' Treći penal u Budimpešti, ovoga puta za Portugaliju.

48' Ronaldo je bio blizu gola, šutirao glavom, ali nije uspeo da izjednači rezultat.

47' GOOOOOOOOLLLLLL!!!! Benzema je pravovremeno utrčao i pogodio za prednost Francuske.

46' Nastavljene su utakmice poslednjeg kola F grupe.

PRVO POLUVREME:

Ukoliko ovakvi rezultati ostanu na kraju utakmica, Nemačka će ove večerii završiti takmičenje.

45+4' Završeno je i prvo poluvreme u Budimpešti, Francuska i Portugalija igraju nerešeno 1:1.

45+2' Kraj prvog poluvremena u Minhenu. Mađarska odoleva i vodi 1:0.

45+2' GOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!! Benzema je siguran, Francuska je stigla do izjednačenja.

44' Portugalici su šokirani, glavni sudija je pokazao na belu tačku.

42' Mutinjo je ponovo pokušao, šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je i ovoga puta lopta završila pored gola.

40' Izuzetno teški uslovi za igru u Minhenu, prava provala oblaka, Mađarska još uvek vodi 1:0.

34' Mutinjo je pokušao iz daljine, lopta je završila daleko pored gola.

30' GOOOOOOOOOLLLLLLL!!!! Ronaldo je savršeno izveo najstrožu kaznu i doveo Portugaliju do prednosti.

27' Penal u Budimpešti. Kasnio je na loptu Ljoris i udario Danila, sudija je pokazao na belu tačku.

16' Mbape je propustio veliku šansu da Francusku dovede do prednosti.

10' GOOOOOOOOLLLLL!!!! Mađarska je povela u Minhenu protiv Nemačke. Adam Šalai je pogodio glavom i matirao nemoćnog Nojera.

6' Prva šansa na utakmici pokušao je glavom Kristijano Ronaldo, bio je to lak plen ovoga puta za golmana Francuske.

Fudbalska reprezentacija Portugalije, Fudbalska reprezentacija Francuske

1' Počele su utakmice u Budimpešti i Minhenu.

Utakmicama u F grupi završava se grupna faza na Evropskom prvenstvu u fudbalu.

Na čelu grupe posle dva odigrana kola je Francuska sa četiri boda, koja je već obezbedila nokaut fazu, Nemcačka i Portugalija imaju po tri dok je Mađarska poslednja samo jednim osvojenim bodom.

Veliki derbi grupne faze igra se na "Puškaš Areni" u Budimpešti gde će koplja ukrstiti Francuska i Portugalija. I jednima i drugima preti treće mesto i eventualni kraj već posle grupne faze što bi bio ogroman neuspeh.

Francuska (4-3-1-2): Ljoris - Kunde, Varan, Kimpembe, Ernandez – Pogba, Kante, Toliso – Grizman, Mbape, Benzema

Portugalija (4-3-3): Patrisio – Semedo, Dijas, Pepe, Gereiro – Mutinjo, Pereira, Sančez – B. Silva, Ronaldo, Žota

Nemci u ovom kolu na papiru imaju najlakši posao. Nakon pobede protiv Portugalije na "Alijanc Arenu" stiže Mađarska koja još uvek ima šanse za prolaz dalje, ali pred sobom ima težak zadatak u vidu čete koju sa klupe predvodi Joakim Lev.

Nemačka (3-4-3): Nojer - Ginter, Humels, Rudiger - Kimih, Gundogan, Kros, Gosens - Haverc, Gnabri, Sane

Mađarska (4-3-3): Gulaši - Nego, Botka, Orban, At. Šalaj, Fiola - Klajnhajsler, Nagi, Šefer - Ad. Šalaj, Salaj