ŠPANCI RAZMONTIRALI SLOVAKE, ŠVEĐANI posle DRAME pobedili uporne POLJAKE i ipak osvojili prvo mesto! (VIDEO)

euro 2020 - grupa E

Sva dešavanja možete pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 00:27h

Dobili smo rasplet u Grupi E Evropskog prvenstva. Situacija je bila vrlo zanimljiva posle prva dva kola.

Slovačka (3 boda) je igrala kao nominalni domaćin u Sevilji protiv Španije (2 boda) i nerešen rezultat bi im osigurao plasman u osminu finala.

Ipak, "Crvena furija" je upravo furioznom igrom i trijumfom 5:0 izborila nokaut fazu, sa drugog mesta na tabeli.

Dubravka je odbranio penal Morati, ali je onda veliki mkiksom dao krila Špancima koji su do kraja meča bili više nego ubedljivi, a Slovaci vrlo bledi i zasluženo su eliminisani.

Španija će u osmini finala igrati protiv Hrvatske, takođe drugoplasirane ekipe, samo iz Grupe D.

U Sankt Peterburgu je Švedska pobedila Poljsku u krajnje dramatičnom duelu. Poveli su već u drugom minutu preko Forsberga.

Levandovski je pogađao prečku dvaput u istom napadu, Olsen sjajno branio, a onda na startu drugog dela Forsberg doneo dva gola prednosti plavo-žutima.

Činilo se da je sve rešeno, ali tako nije mislio Levandovski koji je sa dva gola vratio Pooljsku u život. Jurili su preokret u finišu, ali je sve dileme otklonio Klason i Švedska je ipak osvojila prvo mesto.

Najverovatnije će u osmini finala igrati protiv takođe plavo-žutih - Ukrajinaca.

Akcenat stavljamo na duel Slovčka - Španija, ali ćemo svakako pratiti i dešavanja sa meča Švedska - Poljska.

II POLUVREME:

90+5. minut - kraj obe utakmice.

90+4. minut - GOL - Klason je opet doneo vođstvo Švedskoj i uništio nade Poljaka o preokretu - 3:2!

90. minut - Hamšika je zamenio Beneš. Četiri minuta nadoknade.

84. minut - GOL - Levandovski je dao još jedan gol i izjednačio u Sankt Peterburgu. Potreban je još pogodak i preokret Poljacima za prolaz dalje - 2:2!

77. minut - Moreno i Antpilikveta su otišli na odmor. Na terenu su Ojarzabal i Traore.

71. minut - GOL -opet zapravo autogol Slovaka, Kucka je ugurao loptu u svoj gol posle nove konfuzije u petercu... - 0:5!

69. minut - Vajs i Suslov su zamenili Maka i Haraslina. A Alkantara i Pau Tores Busketsa i Garsiju.

67. minut - GOL - Feran Tores je zamenio Moratu i odmah dao gol, atraktivno, petom - 0:4!

61. minut - GOL - Poljaci se brzo vraćaju u igru - konačno je Levandovski pogodio, na dodavanje Zjelinskog - 2:1!

59. minut - GOL - Kuluševski je ušao u igru i odmah upisao asistenciju za Forsberga, Polljaci su sada pred eliminacijom - 2:0!

56. minut - GOL - Albi je ostavljeno mnogo prostora po levoj starni, on je precizno pronašao Sarabiju a ovaj iz prve smestio loptu u gol - 0:3!

46. minut - počelo je drugo poluvreme, izmene u Slovačkoj: Lobotka i Đuriš su na terenu umesto Dude i Hromade.

I POLUVREME:

45+5. minut - poluvreme je na obe utakmice.

45+3. minut - GOL - opet je bila smušena odbrana Slovačke, Moreno se prišunjao i ukrao loptu, onda centrirao iz okreta, a u petercu je glavom u gornji ugao gola loptu smestio Laporte - 0:2!

45+1. minut - odličan udarac Zjelinskog je paradom odbranio Olsen.

45+1. minut - Moreno je tukao sa distance, Dubravka odbranio. Četiri minuta nadoknade.

40. minut - povratnik u tim "Crvene furije" Serhi Buskets je dobi ojavnu opomenu.

30. minut - GOL - Sarabija je sjajnim šutem pogodio prečku, a onda Dubravka neshvatljivo nespretno reagovao i rukom ubacio loptu u sopstvenu mrežu - 0:1!

24. minut - sada je Morata opasno šutirao sa distance, ali Dubravka je opet dobro odbranio.

19. minut - Pedri je sjajno pronašao Sarabiju, ali je krilo PSŽ-a promašio loptu. Već u sledećem napadu sam Pedri se na isti ančin obrukao posle centaršuta Antpilikvete.

17. minut - Levandovski je posle kornera glavom zahvatio loptu i pogodio prečku, a onda prvi stigao na odbitak i neverovatno - opet pogodio prečku!

14. minut - žuti karton za Dudu.

12. minut - NEMA GOLA - Dubravka je odbranio udarac Morate, poluvisoko i nedovoljno u stranu upućen, ostaje 0:0!

11. minut - PENAL za Španiju, posle intervencije VAR-a, sudija Kajpers je video da je Hromada neoprezno šutnuo Kokea u šesnaestercu.

2. minut - GOL - Švedska je već povela golom Forsberga, Poljacima je već neophodan preokret za prolaz dalje - 1:0!