ITALIJA SA MAKSIMALNIH 9 BODOVA I BEZ PRIMLJENOG GOLA: Vels ostao 2., Šaćiri i Cuber ugasili nade Turaka! (VIDEO)

euro 2020 - grupa a

Sva dešavanja mogli stte pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 00:07h

Treće kolo grupne faze Evropskog prvenstva započele su selekcije Italije i Velsa duelom u Rimu, odnosno Švajcarske i Turske u Bakuu.

Italijanima je bio dovoljan i nerešen rezultat da osvoje prvo mesto, ali su slavili na Olimpiku (1:0).

Strelac jedinog gola bio je Mateo Pesina u 38. minutu na centaršut povratnika u tim Marka Veratija.

Velšani su ostali sa deset igrača na terenu u 55. minutu jer je arbitar Hacegan prestrogo pokazao direktan crveni karton Ampaduu i tako olakšao posao domaćinu.

"Azuri" su tako sa maksimalnih 9 bodova i gol-razlikom 7:0 zautzeli prvo mesto u Grupi A.

Sa druge strane, "Zmajevi" su ostali drugi i izborili nokaut fazu jer su na krsaju imali bolju gol-razliku od Švajcarske (obe selekcije po 4 boda).

Švajcarci su rano poveli sa 2:0 lepim golovima Seferovića i Šaćirija na dodavanja Cubera. Turci su svpoj prvi gol na prvenstvu postigli tek u 62. minutu ove utakmice kada je Kahveći vrlo atraktivnim pogotkom matirao raspoloženog Zomera.

Ipak, posle kontre u 68. minutu, novim golom Šaćirija a trećom asistencijom Cubera, Švajcarska je i definitivno eliminisala Tursku a sebe ostavila sa izglednim šansama da kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije zaigra u osmini finala.

Selektor Italije Roberto Manćini je napravio čak osam izmena pred ovaj meč:

Kapiten Geret Bejl i Aron Remzi ponovo su predvodili Velšane:

Pratili smo i sva bitnija dešavanja sa drugog meča ove grupe, između Švajcarske i Turske.

II POLUVREME:

90+3. minut - kraj obe utakmice.

Fudbalska reprezentacija Italije

90+2. minut - Toloi je šutirao, Beloti ostao kratak, a Vord dobro odbranio.

87. minut - Kastrovili je zamenio Pesinu, a zanimljivo, Sirigu je ušao na teren umesto Donarume.

86. minut - Trostruku izmenu je napravio Pejdž. Izveo je Bejla, Vilijamsa i Alena a uveo Bruksa, Levita i Dejvisa.

79. minut - po žuti karton za Pesinu i Gantera.

76. minut - najbolja prilika za Vels, Rodon je posle slobodnog udarca spustio glavom loptu do Bejla, a kapiten je volejom levom nogom tukao preko gola...

74. minut - Vilson je zamenio Džejmsa, a kod domaćih su Kristante i Raspadori zamenili Bernrdeskija i Žoržinja.

68. minut - GOL - treća asistencija Cubera, sada posle kontre koju je sjajno iz prrve završio Šaćiri i zakucao loptu u gol Turaka - 3:1!

68. minut - odlična akcija Italijana, šut Emersona iz okreta je izblokiran.

65. minut - Beloti je dobio povratnu od Kjeze i šutirao, ali je odlično odbranio Vord. Posle kornera je zapretio i Toloi, ali je udarcem glavom poslao loptu preko gola.

62. minut - GOL - konačno su Turci savladali sjajnog Zomera - učinio je to Irfan Kahveći divnim udarcem sa oko 20 metara levom negom - 2:1!

61. minut - novi faul Bastonija, sada s leđa, za njega nema kartona... Mur je zamenio Morela.

55. minut - CRVENI karton za Itana Ampadua! Fudbaler Čelsija je zakasnio i nagazio Bernardeskija, a na šok svih sudija Hacegan ga je odmah isključio!

53. minut - slobodnjak je odlično izveo Bernardeski, ali je pogodio spoljni deo desne stative.

51. minut - sada žuti karton za Alena zbog faula nad Belotijem na 26 metara od gola Velsa.

49. minut - po ko zna koji put danas fauliran je Bejl, treći put je to učinio Bastoni ali se izvukao samo sa usmenom opomenom.

46. minut - Aćerbi je zamenio kapitena Bonućija na startu drugog poluvremena.

Džerdan Šaćiri

I POLUVREME:

Poluvreme je i u Bakuu, Švajcarci imaju relativno visoku prednost.

45. minut - nema nadoknade.

42. minut - zamalo ponovo Pesina da na sličan način postigne gol, opet posle dodavanja povratnika Veratija.

39. minut - GOL - Verati je fauliran, sam je i izveo slobodan udarac. Pogodio je prvog igrača pred sobom, Mateu Pesini koji je neometan preusmerio loptu u suprotni, donji desni ugao Vordovog gola - 1:0!

29. minut - ponovo je Kjeza zamalo zakasnio na loptu, "Azuri" su lako mogli do vođstva.

26. minut - GOL - ponovo je asistent Cuber, a strelac za Švajcarsku ovoga puta Šaćiri. Sjajno je pogodio gortnji levi ugao udarcem sa oko 18 metara sa sredine šesanesterca - 2:0!

27. minut - Ganter je pobegao čuvaru prilikom kornera i zamalo glavom promašio gol Danarume posle odličnog centaršuta Džejmsa.

24. minut - velika prilika za domaće: Beloti je posle jedne osvojene lopte šutirao iskosa sa desne strane - nije bio precizan, a Kjeza je zamal ozakasnio da sporvede loptu u mrežu...

17. minut - sada solidan pokušaj Toloija, uhvatio je loptu Vord.

14. minut - pokušao je Emerson sa distance.

6. minut - GOL - već je Švajcarska povela protiv Turkse, Seferović je odlično šutirao iz okreta sa ivice šesnaesterca - 1:0!

4. minut - Vilijams je zagrejao dlanove Donarume.