IMPRESIVNA NEMAČKA: Ronaldo i drugari ništa nisu mogli razigranim momcima Joakima Leva (VIDEO+FOTO)

euro 2020 - grupa f

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 00:05h

Fudbalska reprezentacija Nemačke savladala je Portugaliju 4:2 (2:1) u utakmici drugog kola F grupe na Evropskom prvenstvu.

Portugalci su poveli preko Kristijana Ronalda u 15. minutu, a potom su Nemci preuzeli kontrolu i ubedljivo slavili. Do poluvremena Nemačka je preokrenula autogolovima Rubena Dijaša u 35. i Rafaela Gereira u 39. minutu, da bi u nastavku Kai Haverc u 51. i Robin Gosens u 60. minutu krunisali sjajnu igru.

Fudbalska reprezentacija Nemačke

Portugalija je do kraja samo uspela da smanji, a gol je postigao Dijego Žota u 67. minutu.

Posle dva odigrana kola, Francuska vodi u grupi sa četiri boda, Nemačka i Portugalija imaju po tri, a Mađarska samo bod. U poslednjem kolu sastaće se Francuska - Portugal i Nemačka - Mađarska.

DRUGO POLUVREME:

90' Kraj utakmice u Minhenu. Nemačka je sjanom igrom stigla do prve pobede na Evropskom prvenstvu.

90' Utakmica je produžena četiri minuta.

83' Kontra napad Nemačke koji nije završena na najbolji način. Gorecka je na kraju šutirao preko prečke Rui Patrisija.

78' Renato Sančes je raspalio po lopti, ali gola ovoga puta ipak nije bilo pošto je lopta pogodila stativu.

70' Igrači odlaze na zasluženi kratak predah, ipak će biti uzbudljiv završetak utakmice.

67' GOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!! Žota postiže pogodak i smanjuje prednost Nemačke.

60' GOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!! Gosens povećava prednost Nemačke. Odlično je ispratio centaršut Kimiha i glavom smestio loptu u mrežu nemoćnog Patrisija.

51' GOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!!!! Haverc ovoga puta bez pomoći protivničkih igrača trese mrežu.

46' Nastvljena je utakmica. Portugalija je izvršila izmenu. Izašao je Bernardo Silva, a zamenio ga je Reanto Sančez.

PRVO POLUVREME:

45+3' Kraj fenomenalnog prvog poluvremena u Minhenu.

45+2' Gnabri je imao priliku da dotuče Portugaliju na samom kraju poluvremena, ipak je ostalo samo 2:1.

43' Nova šansa za Nemačku, šutirao je Gosens.

39' GOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!!!! Potpuni preokret. Rafael Gereiro je autogolom pomogao Nemačkoj da stigne do prednosti.

35' GOOOOOOOOLLLL!!!! Nemačka je stigla do izjednačenja. Ruben Dijas je postigao autogol.

23' Uslovi za igru su izuzetno zahtevni, igrači odlaze da se osveže na polovini prvog dela igre.

Fudbalska reprezentacija Portugalije

15' GOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!! Portugalije je stigla do prednosti iz prve prave prilike koju je napravila na utakmici.

9' Fantastičan šut Gnabrija koji je odbranio Rui Patrisio.

4' Nemačka je pogodila mrežu Portugalije, ali je pogodak poništen jer je Gosens bio u ofsajdu.

1' Počela je utakmica u Minhenu.

Fudbaleri Portugalije i Nemačke sastaju se u Minhenu u utakmicu 2. kola F grupe Evropskog prvenstva.

Portugalija i Nemačka od 2006. godine sastali su se četiri četiri puta na velikim takmičenjima, a Nemačka je uvek kao pobednik izlazila iz tih duela.

Portugalija je uz dosta muke u prvom kolu pobedila Mađarsku 3:0, dok je Nemačka izgubila od Francuske.

SASTAVI TIMOVA:

PORTUGALIJA (4-2-3-1): Patrisio – Semedo, Dijas, Pepe, Gereiro – Danilo, Karvaljo – Silva, Fernandeš, Žota – Ronaldo

NEMAČKA (3-4-2-1): Nojer – Ginter, Humels, Ridiger – Kimih, Gundogan, Kros, Gosens – Miler, Haverc – Gnabri

ZANIMLJIVE ČINJENICE:

- Nemačka se kvalifikovala na poslednjih 26 velikih takmičenja na kojima je započinjala kvalifikacije - 13 Mundijala i 13 Evropskih prvenstava, a poslednji veliki turnir koji su propustili bilo je Evropsko prvenstvo 1968. godine.

- Portugalija je 2016. godine osvojila titulu iako nije pobedila nijedan meč u grupnoj fazi (prošli su kao treći sa tri osvojena boda)