ŠPANIJA NA VELIKIM MUKAMA: Poljska se spasila i ostala u igri za prolazak dalje (VIDEO+FOTO)

EURO 2020 - GRUPA E

Komletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 00:05h

Fudbalske reprezentacije Španije i Poljske odigrale su nerešeno 1:1 (0:1) u utakmici drugog kola E grupe na Evropskom prvenstvu.

Španci su poveli golom Alvara Morate, uz pomoć VAR-a, u 25. minutu, a izjednačio je Robert Levandovski u 54. minutu. Španci su imali penal za pobedu, ali je Đerard Moreno u 58. minutu pogodio stativu.

Posle dva kola na tabeli Grupe E, Švedska je prva sa četiri boda, Slovačka je druga sa tri boda, Španija ima dva boda, a Poljska jedan. U poslednjem trećem kolu 23. juna, Španija će od 18 časova u Sevilji igrati protiv Slovačke, a Poljska u isto vreme u Sankt Peterburgu protiv Švedske.

DRUGO POLUVREME:

95' Kraj utakmice. Poljska je osvojila bod u Sevilji protiv Španije i tako ostala u konkurenciji za prolazak dalje na Evropskom prvenstvu. Španija ni u drugoj utakmici nije uspela da zabeleži pobedu, posle remija protiv Švedske u prvom kolu, sada je osvojen samo bod i protiv Poljske.

90+2' Žuti karton dobio je Levandovski, ali su time Poljaci još malo dobili na vremenu.

90' Utakmica je produžena pet minuta.

84' Nova šansa za Španiju. Ščesni je ušao u šut Morati i uspeo da spreči skoro siguran gol.

Fudbalska reprezentacija Poljske, Fudbalska reprezentacija Španije

73' Velika šansa za Španiju. Fran Tores je bio sam u šesnaestercu, ali je njegov šut otišao daleko od gola.

64' Pokušao je Morata, nije bio loš šut, Ščesni je morao da skrene loptu u korner.

56' Penal za Španiju. Domaći tim je odmah mogao da vrati prednost, ali Moreno nije uspeo da pogodi sa bele tačke. Morata iz neposredne blizine posle odbitka nije uspeo da pogodi gol.

53' GOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!! Poljska dolazi do izjednačenja golom njihovog najboljeg igrača Roberta Levandovskog.

46' Nastavljena je utakmica, nije bilo promena u sastavima timova.

PRVO POLUVREME:

45' Završeno je prvo poluvreme u Sevilji. Španija golom Morate vodi posle prvih 45 minuta sa 1:0.

44' Sada dobra šansa na drugoj strani, Moreno pogađa spoljni deo mreže.

42' Velika šansa za Poljsku da stigne do izjednačenja. Sviderski je šutirao, lopta je pogodila stativu, a zatom Unai Simon brani udarac Levandovskog.

36' Prvi žuti karton na utakmici, u beležnicu sudije Orsata upuisan je fudbaler Poljske Klih.

Fudbalska reprezentacija Španije, Fudbalska reprezentacija Poljske

24' GOOOOOOOOOOOLLLLLL!!!! Španija je zatresla mrežu. Gol Morate je prvo zbog ofsajda poništen, ali je posle VAR pregleda pogodak ipak priznat.

10' Prvi udarac Španije na utakmici, probao je Dani Olmo.

6' Dobar šut malo van šesnaesterca poljskog fudbalera Kliha, lopta je pogodila gornji spoljni deo mreže.

1' Počela je utakmica u Sevilji.

Nastavlja se Evropsko prvenstvo u fudbalu, a na redu je utakmica Grupe E u Sevilji između Španije i Poljske.

SASTAVI TIMOVA:

ŠPANIJA (4-3-3): Simon - M. Ljorente, Laport, P. Tores, Alba - Koke, Rodri, Pedri - Moreno, Morata, Olmo

POLJSKA (3-4-2-1): Ščensni - Berešinski, Glik, Bednarek - Jozvjak, Moder, Klih, Puhač - Sviderski, Zjelinski - Levandovski

Luis Enrike je u odnosu na prethodni meč ostavio na klupi Ferana Toresa i dao šansu od prvog minuta napadaču Viljareala Đeraru Morenu koji će praviti društvo Alvaru Morati u špicu.

Glavna vest za navijače Poljske je da će i na ovom meču napad predvoditi njihov najbolji igrač Robert Levandovski.

Španci su remizirali bez golova sa Šveđanima u prvom kolu, dok je Poljska poražena od Slovačke rezultatom 2:1.