MAĐARI SLAVE KAO DA SU OSVOJILI TRI BODA: Francuzi ostali bez celog plena (VIDEO+FOTO)

EURO - Grupa F

Utakmicu između Mađarske i Francuske mogli ste pratiti direktno na našem portalu

Objavljeno: 00:04h

Fudbaleri Mađarske i Francuske odigrali su u Budimpešti nerešeno 1:1, u drugom kolu Grupe f Evropskog prvenstva.

Promašaje Francuza u prvom poluvremenu, Mađari su kaznili u drugom minutu nadoknade tog dela igre kada je Atila Fiola savladao nemoćnog Lorisa.

Francuska je do izjednačenja stigla u 66. minutu golom Antoana Grizmana. Mbape je poslao oštru loptu pred gol Mađarske, koja je stigla do Grizmana kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Fudbalska reprezentacija Mađarske

Posle dva kola Francuska je osvojila četiri boda, dok je Mađarska ovim remijem upisala prvi poen.

DRUGO POLUVREME:

90+4' Kraj utakmice!!!! Mađarska je napravila veliko iznenađenje i otkinula bodove ekipi Francuske.

90' Utakmica je produžena četiri minuta.

87' Iako je u drugom poluvremenu ušao u igru, Dembele je sa bolnom grimasom na licu napustio teren nekoliko minuta pre kraja utakmice.

82' Najbolja prilika posle izjednačenja. Kombinacija Grizmana i Žirua, a na kraju je Mbape šutirao slabijom nogom pravo u golmana Mađarske.

67' GOOOOOOOLLLLLLL!!!!!! Jeftin gol primila je Mađarska, Grizman je bio strelac posle kontre Mbapea.

59' Samo što je ušao u igru, Dembele je imao priluku, stativa je spasila gol Gulašija.

57' Francuzi prave izmenu Dembele je ušao umesto Rabioa

46' Nastavljena je utakmica u Budimpešti.

PRVO POLUVREME:

45+5' Kraj prvog poluvremena. Francuska nije iskoristila svoje prilike koje je imala, ovaj rezultat sigurno nam nagoveštava uzbuzdljiv nastavak meča.

45+2' GOOOOOOOOLLLLL!!!! Mađarska golom Fiole iz kontra napada u dva poteza stiže do prednosti.

37' Pogba šutira iz skoro nemogućeg ugla, lopta pogađa spoljnji deo mreže.

29' Najbolja šansa za sada na utakmici. Mbape na neverovatan nnačin pronalazi Benzemu koji šutira pored gola.

25' Nemanja Nikolić ulazi u igru umesto Šalaija koji je morao da napusti teren.

23' Pauza za osveženje igrača.

Fudbalska reprezentacija Francuske

18' Francuzi su sve opasniji. Mbape je šutirao glavom, ovoga puta na centaršut Benzeme.

13' Velika šansa za Francusku, šutirao je Benzema.

10' Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je igrač Francuske Pavar.

1' Počela je utakmca u Budimpešti.

Fudbalske reprezentacije Mađarske i Francuske sastaju se od 15.00 u drugom kolu grupe F Evropskog prvenstva.

Aktuelni šampion sveta ima priliku da na krcatoj "Puškaš areni" u Budimpešti osigura plasman u osminu finala kontinentalne smotre.

Izabranici Didijea Dešana su na startu pobedili Nemačku 1:0 i tako najavili napad na najviše ciljeve, odnosno "duplu krunu".

Pružili su Mađari u prvoj rundi dobar otpor braniocu titule, Portugalu sve do samog finiša je bilo nerešeno, ali na kraju su Portugalci slavili sa 3:0.

Mađarska i Francuska se nisu sastajali više od deceniju i po. Poslednji put je to bilo 2005, kada su u prijateljskom meču slavili "trikolori" rezultatom 2:1.

Sudija na ovoj utakmici je Englez Majkl Oliver.

Startne postave

Mađarska: Gulaši – Botka, Orban, Salaj, At. Šalaj – Nađ – Nego, Klanhajsler, Šafer, Fiola – Ad. Šalaj, Salaj

Francuska: Ljoris – Pavar, Varan, Kimpembe, Dinj – Pogba, Kante, Rabio – Grizman – Benzema, Mbape