ŠKOTI IZBORILI REMI NA VEMBLIJU! Veliki bod za njih, Englezi razočarali 0:0

euro 2020-grupa d

Komletan tok meća mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 00:00h

Engleska i Škotska su odigrali bez golova u drugoj utakmici drugog kola EURA u okviru grupe D, 0:0.

Jubilarni 100. okršaj Škota i Engleza je završen bez pobednika, možemo reći na našu veliku žalost.

EURO 2020

Dobro su Englezi ovorili utakmicu kada je Stouns pogodio stativu, a potom i Maunt imao izglednu šansu.

Imali su i Škoti svoje šanse, prvo je imao Adams, potom je i O Donel volejem šutirao ka golu Engleske, ali je odbranio Pikford.

Zato je drugo bilo više u znaku Škota, jer je u 62. minutu kada je Dajks posle kornera šutirao iz okreta, ali je Džejms sa gol linije izbacio loptu.

EURO 2020

Do kraja utakmice nismo videli ništa vredno pomena, bilo je tu nekih polu prilika za Englesku, ali ništa ozbiljno.

Engleska u poslednjem kolu mora da pobedi Čehe kako bi bila prva, dok sa druge strane Škoti sa pobedom bi mogli da odu dalje kao trećeplasirani.

ENGLESKA (4-2-3-1): Pikford - Džejms, Stouns, Mings, Šo - Rajs, Filips - Foden, Maunt, Sterling - Kejn

ŠKOTSKA (3-5-2): Maršal - Mektomini, Henli, Tirni - O Donel, Mekgin, Gilmor, Mekgregor, Robertson - Dajks, Adams

II POLUVREME

90+1. minut - Velika gužva u kaznenom prostoru Škotske, u jednom trenutku se nije znalo gde je lopta. Sve smo bliđi remiju bez golova.

90. minut - Još samo dva minuta.

EURO 2020

78. minut - Nakon centaršuta Robertsona sa leve strane, Adamsov je uhvatio volej sa druge strane terena, ali je lopta otišla preko gola.

76. minut - Izmena kod Škota, GIlmora je zamenio Armstrong.

75. minut - Izlazi Kejn, a njega menja Markus Rašford.

EURO 2020

74. minut - Lepa saradnja na levoj strani Maunta i Šoa, gde na kraju bek šutira pored gola.

72. minut - Nakon pasa Maunta, Sterling je bio u ofsajdu.

71. minut - Nastavljaju Škoti da bukvalno ne daju Englezima da igraju. Dobro stoje na terenu i deluje da kontrolišu utakmicu.

63. minut - Izmena kod Engleza, Griliš menja Fodena.

62. minut - Mogli su da povedu Škoti jer je posle kornera Dajks šutirao iz okreta ali se na pravom mestu našao Džejms i sa gol linije izbacio loptu.

58. minut - Bio je sebičan Dajks koji je imao na suprtonoh strani Adamsa , ovaj napad Škota se Englezi lako zaustavili.

55. minut - Ris Džemjs je šutirao preko gola.

EURO 2020

48. minut - Prvi pokupaj Engleske, na startu drugog dela. Maunt je šutirao, a odbranio je Maršal.

Kraj prvog poluvremena

I POLUVREME

42. minut - Uspeli su Škoti da potpuno neutrališu napade Engleza, istrpeli su početnu ofanzivu sada možemo reći da kontrlišu situaciju.

39. minut - Bila je gužva pred golom Engleske, ali je Pikford uspeo da izbaci loptu iz kaznenog prostora.

30. minut - Najbolja šansa za Škote! O Donel je uhvatio volej sa desne strane kaznenog, ali je Pikford lepo odbranio.

EURO 2020

29. minut - Kejn je bio u ofsajdu nakon centaršuta koji je bio sa desne strane od Džejmsa.

22. minut - Pokušaj Tirnija sa velike udaljenosti koji je otišao pored gola.

14. minut - Prvi karton je dobio Mekgin.

13. minut - Odmah su u sledećem napadu imali Englezi novu priliku. Oduzeo je Maunt loptu Mektominiju, a potom uposlio Maunta koji nije imao gde da proturi loptu.

12. minut - Stativu je pogodio Stouns! Nakon kornera sa desne strane koji je izveo Maunt, štoper Sitija je ostao sam, ali je po štetu svog tima pogodio samo stativu.

8. minut - Nakon prekida sa desne strane, Foden je ubacio loptu u kazneni ali je ona samo stigla do Maršala.

5. minut - Lepa kombinacija Škota po desnoj strani, potom je O Donel po zemlji uputio loptu u kazneni prostor, tamo je Adams bio sam odmah je šutirao po prijemu lopte ali nije postigao gol.

EURO 2020

4. minut - A nije nikakva novost da se ova utakmica igra po kiši. Tako da je doživljaj upotpunjen.

2. minut - Igra se oštro od početka kao u pravom ostrvskom stilu.

Utakmica je počela, sa centra su prvi krenuli igrači Škotske.

A utakmica koja je poslednja za danas je pravi ostrvski derbi između Engleske i Škotske, koji se igra na Vembliju.

Engleze posle prve utakmice i pobede nad Hrvatskom od 1:0, već neki svrstavaju u red favorita za osvajanje EURA. A treba imati na umu da se i završnica igra baš na Vembliju. Pobedom bi Englezi obezbedili prolaz u narednu rundu. I dalje se ne zna hoće li Megvajer moći da igra danas.

Cela Škotska ovu utakmicu dočekuju sa velikim uzbuđenjem, kako pričaju da ne moraju da prođu dalje ali velika je želja da se pobedi Engleska. Odnosi dveju zemalja nisu u dobrim odnosima i videćemo na koga će to imati veći uticaj.

Ovo će biti šesti duel između Engleza i Škota, dok je odnos pobeda nerešen po dve za svakog, a jedanput je bilo nerešeno.

Sudija koji će voditi ovu utakmicu nam takođe dolazi iz Španije i sudio je ove sezone finale Lige šampiona, Mateu Laoz.