ŠVEDSKA ZABELEŽILA PRVU POBEDU NA TURNIRU: Slovaci i pored poraza u igri za prolazak dalje (VIDEO+FOTO)

EURO 2020 - GRUPA E

Kompletan tok meča mogli ste pratiti uživo na našem portalu

Objavljeno: 23:58h

Fudbaleri Švedske pobedili su u Sankt Peterburgu selekciju Slovačke sa 1:0, u meču drugog kola Grupe E na Evropskom prvenstvu.

U prvom poluvremenu nije bilo velikih prilika na obe strane, da bi se u nastavku meča, u 76. minutu dogodio klučni detalj kada je penal napravio do tada briljantni golman Slovačke Martin Dubravka.

Precizan sa "bele tačke" bio je Emil Forsberg, koji je tako doneo Švedskoj prvu pobedu na prvenstvu.

Fudbalska reprezentacija Švedske

Na tabeli Grupe E posle dva odigrana kola Švedska ima četiri boda i nalazi se na prvom mestu, druga je Slovačka sa tri, dok Španija sa jednim bodom i Poljska bez bodova imaju utakmicu manje.

DRUGO POLUVREME:

90+5' KRAJ UTAKMICE!!!!! Opsada Slovačke u završnici nije urodila plodom, Švedska je pobedila 1:0.

90' Utakmica je produžena pet minuta.

86' Ofanziva Slovačke koja želi da stigne do izjednačenja.

81' Isak je sada bio sebičan, Švedska je izvukla samo korner posle udarca Klasona.

76' GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!! Forsberg je sigurnim udarcem doveo Švedsku do prednosti.

74' Penal za Švedsku koji je skrivio do ovog trenutka sigurni Dubravka.

71' Isak je bio drugi put u poslednjih par minuta u prilici, ali je ponovo izuzetno intervenisao Dubravka.

66' Isak je ponovo u prilici ovoga puta je pogodio mrežu, ali sa spoljne strane.

59' Augustinson je briljantno skočio i sutirao glavom, ali je Dubravka bio fenomenalan na golu.

57' Dobar pokušaj Slovaka posle prekida, Kucka je šutirao glavom, ali je sudija svirao ofsajd.

Fudbalska reprezentacija Švedske, Fudbalska reprezentacija Slovačke

50' Duda je bio najbliži postizanju gola do sada na ovom susretu, lopta je ipak prohujala preko gola.

47' Isak se nameštao na udarac, ali je Škrinjar uspeo dobro da interveniše.

46' Nastavljena je utakmica u Sankt Peterburgu.

PRVO POLUVREME:

45' Kraj prvog poluvremena koje je prošlo bez velikih uzbuđenja, a u prilog ovoj tvrdnji ide i podatak da su akteri ovog susreta uputili samo jedan šut u okvir gola.

43' Konačno udarac ka golu, Hamšik je šutirao preko gola.

35' Hamšik je dobio loptu, ali je dugo razmišljao šta sa njom da uradi pa je tako propala dobra prilika za Slovačku.

Fudbalska reprezentacija Slovačke, Fudbalska reprezentacija Švedske

23' Olson je faulirao Kucku i zaradio prvi žuti karton na meču.

14' Larson je izveo prekid, a Lustig šutirao glavom preko gola.

4' Prvi udarac ka golu Švedske, Kucka je pokušao glavom.

2' Larson je šutirao sa distance, lako je odbranio Dubravka.

1' Počela je utakmica u Sankt Peterburgu.

Fudbaleri Švedske i Slovačke igraju meč 2. kola Grupe E na Evropskom prvenstvu.

Slovačka je u prvom kolu savladala Poljsku sa 2:1, dok je Švedska igrala bez golova sa Španijom.

Slovaci su upali u problem sa koronavirusom pošto su fudbaler Denis Vavro i jedan član stručnog štaba testirani pozitivno. Kada je reč o Švedskoj oni današnji meč kreću u potpuno istom sastavu u kojem su zaigrali protiv Španije.

SASTAVI TIMOVA:

Švedska: Olsen – Lustig, Lindelof, Danielson, Augustinson – Larson, Olson, Ekdal, Forsberg – Berg, Isak

Slovačka: Dubravka – Pekarik, Satka, Škrinijar, Hubočan – Kučka, Hrosovski – Koščelnik, Hamšik, Mak – Duda

ZANIMLJIVE ČINJENICE:

- Jedini gol za Švedsku na prošlom izganju Evropskog prvenstva 2016. godine, postigao je reprezentativac Republike Irske Klark, naravno u pitanju je bio autogol.

- Škrinjar je najmlađi Slovak koji je startovao na završnom turniru. Imao je 21 godinu i 130 dana kada je uveden kao zamena protiv Engleske na Evropskom prvenstvu 2016. godine.