POBEDA HOLANDIJE NAD AUSTRIJOM U JEDNOJ DOSADNOJ UTAKMICI! Ovim trijumfom su prošli u narednu fazu (VIDEO)

euro 2020-grupa c

Kompletak tok meča mogli ste pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 23:54h

Holandija je pobedila Austriju sa 2:0 u drugoj utakmici grupe C na EURU.

Povela je Holandija golom Memfisa Depaja sa bele tačke, posle prekršaja Alabe nad Damfrisom na ivici kaznenog prostora, to se dogodilo u 11. minutu.

EURO 2020

Nakon toga nismo videli mnogo uzbuđenja, tek pred kraj poluvremena je Depaj imao veliku prliku koju nije prestvotio u pogodak.

Sa druge strane, Austrija je uputila samo jedan šut u prvom delu, i to je uradio štoper Hintereger.

Drugi gol Holandija je postigla u 66. minutu, kada je Depaj prvo poslao loptu ka Malenu koji je nesebično uposlio Damfrisa koji je savladao Bahmana.

EURO 2020

Pred kraj utakmice i Austrija je imala nekolicinu prilika, a najbolja je bila u 81. minutu kada je Alaba šutirao pored gola Holandije.

II POLUVREME

90. minut - De Liht je prvo rekao da ne može , a onda se vratio na teren.

85. minut - Prvi šut ka golu Holandije na utakmici je imao Onisivo posle pasa Kalajdžića, ali je udarac bio suviše slab da bi se savladao golman Oranjea.

EURO 2020

84. minut - Dve nove izmene kod Austrije. Ušli su Onisivo i Linhard, a izašli Dragović i Šlager.

82. minut - Luk De Jong je zamenio Depaja.

81. minut - Najbolja šansa za Austriju je imao upravo Alaba koji je sa leve strane van kaznenog prostora šutirao, ai lopta je prošla tik pored leve stative gola koji brani Stekelenburg.

EURO 2020

80. minut - Austrija nema više šta da čeka, Alaba je tim razlogom sada bliži golu Holandije. Inače gosti još nijednom nisu šutnuli na gol domaćih.

76. minut - Nezgodan udarac je dobio Damfris posle kontakta sa Lazarom.

EURO 2020

71. minut - Posle kornera sa desne strane koji je izveo Lazaro, Kalajdžić je zakačio loptu koja je otišla pored gola.

70. minut - Ušao je Lazaro, a izašao je Baumgartner.

66. minut - GOL ZA HOLANDIJU 2:0! Denzel Damfris. Depaj je gurnuo loptu u prostor Malenu koji je nesebično uposlio samog na drugoj strani Damfrisa koji je poslao loptu u mrežu.

64. minut - Trostruka izmena kod Holandije, ušli su Malen, Ake i Vajndal, dok su igru napustili Blind, Veghorst i Van Anholt.

62. minut - Dvostruka izmena kod Austrije: izašli su Gregorić i Lajmer, a ušli su Kalajdžić i Grilič.

61. minut - Velika prilka za Holandiju posle prvog kornera, prvo je loptu zahvatio De Liht, pa je potom zakačio Veghorst ali je odbranio Bahman.

53. minut - Tek je sad sviran prvi korner na utakmici i to za Austriju.

52. minut - Sudar glavama Hinteregera i Damfrisa, ne igra se trenutno u Amsterdamu.

49. minut - Dosta borbenije je počelo drugo poluvreme, krenuo je Sabicer u napad, pa je njemu onda loptu oduzeo Vajnaldum koji je potom započeo kontra napad Holandije iz kog se ništa specijalno nije desilo.

46. minut - Krenuli su Austrijanci odmah u napad, probio je Lajmer na desnoj strani, ali njegova lopta nije stigla u kazneni prostor.

I POLUVREME

45+1. minut - Poluvreme u Amsterdamu. Nije bilo puno uzbuđenja sem gola koji je sa bele tačke pogodio Memfis Depaj.

44. minut - Izgubio je Šlager loptu u opasnoj zoni ona je došla do Depaja, čiji je udarac izblokirao Dragović.

40. minut - Velika šansa za Holandiju, Veghorst je izbegao ofsajd zamku, uposlio na drugoj strani Depaja koji je promašio bukvalno prazan gol.

35. minut - Prvi šut Austrije na gol koji je upućen od strane Hinteregera, iskosa sa leve strane ali je otišao preko gola Stekelenburga.

28. minut - Prva šansa za Austriju preko Baumgartnera koji je šutirao sa leve strane, ali je bio izblokiran od strane De Lihta.

EURO 2020

24. minut - Pokušaj Depaja završio pored desne stative

21. minut - Nakon gola se ušlo u jedan mirniji period utakmice.

14. minut - Prvi žuti na utakmici je dobio De Ron posle oštrog starta nad Gregoričem.

11. minut - GOL ZA HOLANDIJU 1:0! Memfis Depaj. Siguran sa bele tačke je bio sve izvesnije novi fudbaler Barselone.

8. minut - Radi VAR na Johan Krojf areni jer je Alaba zgazio Damfrisa na ivici kaznenog. Grinfild je odlučio da svira penal.

6. minut - Pas ka Veghorstu koji je zamalo zakasnio na loptu, zato je prvi stigao golman Austrije Bahman.

EURO 2020

4. minut - Prvi prekršaj na utakmici je napravio novi fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Dragović.

3. minut - Igra se otvoreno od početka, Austrijanci preko celog terena pokuašavaju da oduzmu loptu Holanđanima.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Austrije.

SASTAVI:

HOLANDIJA (5-3-2): Stekelenburg - Damfris, De Fraj, De Liht, Blind, Van Anhold - De Ron, Vajnaldum, De Jong - Veghorst, Depaj

AUSTRIJA (4-4-2): Bahman - Lajner, Dragović, Hintereger, Ulmer - Baumgartner, Šlager, Lajmer, Alaba - Gregorič, Zabicer.

Utakmica koja zatvara današnji program na EURU se igra na Johan Krojf areni u Amsterdamu gde su rivali Holandija i Austrija.

Meć je iz grupe C, gde su danas svoj meč drugog kola igrali Ukrajina i Severna Makedonija.

I Holanđani su kao i Austrajianci u prvom meču zabeležili pobedu. Ono što ih još vezuje je i to da su postigli po tri gola. Domaći su prvu utakmicu odigrali 3:2 sa Ukrajincima koja je bila jedna od najboljih u prvom kolu.

Sa druge strane Austrija je bila bolja od Severne Makedonija sa 3:1. Jedan veliki hendikep pred ovu utakmicu je suspenzija Marka Arnautovića zbog vređana nekolicine igrača iz suprotnog tabora.

Naravno da ko bude pobedio večeras obezbediće plasman u narednu fazu EURA.

Do sada su Holandija i Austrija igrali dva puta i oba navrata su slavili Holanđani.

Glavni sudija na ovom meču će biti Oleg Grinfild iz Izraela.