BELGIJANCI IPAK SLAVILI PROTIV ODLIČNE DANSKE! Ulazak De Brujnea preokrenuo situaciju na terenu!

euro 2020- grupa b

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem našeg portala

Objavljeno: 23:53h

Belgija je slavila protiv Danske sa 2:1, posle preokreta.

Danska je povela već u drugom minutu utakmice, kada je posle velike greške Denajera tom iskoristio Poulsen koji je savladao Kurtou. Ovo je bio drugi najbrži gol u istoriji EURA. Danci su imali do kraja poluvremena još sve šanse koje je imao Damsgord, ali se na poluvreme otišlo sa jednim golom.

EURO 2020

Na startu drugog dela je ušao De Brujne koji je upotpunosti promenio igru na terenu, prvo je kod prvog gola bio asistent Torganu Azaru, a potom je bio i strelac drugog kada mu je asistrao Eden Azar.

EURO 2020

Do kraja utakmice smo videli pokušaje Danaca koji ipak nisu uspeli da izbegnu poraz koga po igri nisu zaslužili. Belgija je ovom pobedom prošla dalje, dok je Danska u teškoj situaciji.

U poslednjem kolu Belgija igra sa Finskom, dok Danci igraju sa Rusima gde moraju da pobede.

II POLUVREME

90. minut - Sada je Olsen oprobao svoj udarac iz daljine, ali je lopta otišla preko gola. Igra se još pet minuta.

87. minut - Nakon centaršuta Skov Olsena, Brejtvajt je pogodio prečku.

84. minut - Za malo je zakasnio Brejtvajt koji je na asisteniciju Kornelijusa po zemlji bio blizu da je zakači i pošalje u mrežu.

EURO 2020

82. minut - Na travi je Eden Azar, ali izgleda da su samo grčevi.

77- minut - Pokušaj Brejtvajta koji je uspeo da zaustavi Kurtoa.

70. minut - GOL ZA BELGIJU 1:2! Kevin De Brujne. Akciju su vodili braća Azar. Torgan je dodao ka Edenu, a ovaj je pronašao samog De Brujnea koji je sa leve strane kaznenog šutirao u ugao koji je branio Šmajhel.

67. minut - Pokušaj Melea koji je ponovo probio po desnoj strani i potom šutirao pravo i gol Kurtoe.

62. minut - Dvostruka izmena kod Danske: ušli Norgard i Striger Larsen, dok su igru napustili Vas i Poulsen.

59. minut - Uvodi Martinez tešku artiljeriju, ulaze Eden Azar i Vitsel, dok su izašli Karasko i Dendoker.

55. minut - GOL ZA BELGIJU 1:1! Torgan Azar. Protrčao je Lukaku po desnoj strani, uposlio De Brujnea koji je fintom izbacio trojicu igrača, potom dodao loptu do Azara koji je sa pet metara sproveo loptu u gol. Strašna kontra Belgijanaca.

50. minut - Ponovo Mele muči Belgijance na levoj strani sada je prošao između dvojice igrača koji su morali da ga fauliraju.

48. minut - Posle samo tri minuta igre smo videli novu šansu za Dansku koju je imao Dilejni koji je sa nekih 20 metara šutirao pored dense stative gola Kurtoe.

EURO 2020

45. minut - Prva promena kod Belgije, De Brujne je na terenu umesto Mertensa.

I POLUVREME

45+1. minut - Poluveme na Parkenu, ovo je možda i najbolje poluveme Danske u skorijoj istoriji. Belgija je potpuno neutralisana u prvom delu meča. Videćemo šta nas čeka u nastavku.

42. minut - Ni Lukaku ne može da probije odbranu Danske koja čvrsto stoji u defanzivi i koja ne dozvoljava Belgijancima da ih ugroze.

EURO 2020

35. minut - Novi pokušaj Damsgorda sa desne strane kaznenog prostora, ali je njegov pokušaj otišao pored gola.

27. minut - U ovom trenutku smo videli statistiku i ona kaže da su Belgijanci samo jedan put šutnuli na gol.

EURO 2020

25. minut - Uspeli su Danci da potpuno anuliraju sve napade Belgije koja je nemoćana na suprtotnoj polovini. Sada smo videli šut Damsgorda koji je otišao preko gola.

18. minut - Trenutno se ne dešava ništa specijalno na terenu, pa je prava prilka da vam kažemo da je gol Pouslena najbrži u istoriji Evropskih prvenstava.

12. minut - Novu priliku za Dansku je imao Poulsen, ovoga puta je bolji bio Kurtoa.

10. minut - Trenutno se ne igra jer svi sada su na nogama i pružaju podršku Eriksenu, da izdrži u svojoj borbi. A na trbini gde su najvatreniji navijači Danske je istaknuta i parola podrške.

9. minut - Ne može Belgija da izađe sa svoje polovine. Veliki pritisak Danaca na početku utakmice. Moramo priznati da nismo očekivali ovakvo stanje na terenu.

5. minut - Imao je pravi slalom u kaznenom Belgije Mele, koji je promešao dva fudbalera gostiju , ali nije uspeo da savlada Kurtou.

2. minut - NISMO NI POČELI, A DANSKA JE POVELA 1:0! Jusuf Poulsen je strelac. Katastrofalna greška Denajera koji je dodao loptu Dancima, a potom je sa ivice kaznenog prostora Pouslen poslao loptu u donji levi ugao gola Kurutoe.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli Danci

SASTAVI:

DANSKA (4-3-3): Šmajhel - Kristensen, Kjer, Vesergard, Mele - Vas, Hojbjerg, Dilejni - Polsen, Damsgard, Brajtvajt

BELGIJA (3-4-3): Kurtoa - Aldervejreld, Denajer, Vertongen - Menije, Tiljemans, Dendonker, Azar - Mertens, Lukaku, Karasko

Druga utakmica u sedmom danu EURA se igra na Parken stadionu u Kopenhagenu, gde su rivali Danska i Belgija.

Ovo je drugi meč grupe B, gde je juče Rusija pobedila Finsku sa 1:0.

Danska je u prvom kolu bila poražena od Finske sa jednim golom u mreži. Ali ta utakmica će biti upamćena po Eriksenovom kolabiranju na terenu, srećom on je sada u bolnici i dobro se oseća. Tako da Danci će na ovoj utakmici igrati i za njega, nama ostaje da vidimo hoće li to biti dodatni motiv, jer Danska mora da pobedi na ovom meču.

Sa druge strane Belgija je bila ubedljiva na prvom meču EURA u ovoj grupi. Oni su u Sankt Petersburgu savladali Rusiju sa 3:0 i ako i na ovoj utakmici zabeleže trijumf obezbediće plasman u sledeću fazu. Problem može predstavljati povreda Kastanja.

Ovo će biti njihov šesti meč, a trenutno Danska vodi sa 3:2 u pobedama.

Glavni sudija na ovom meču će biti holanđanin Bjorn Kuipers.