LUD MEČ U BUKUREŠTU: Ukrajina slavila, Makedonci ponovo dali gol, ali i dalje ostaju bez bodova (VIDEO+FOTO)

EURO - Grupa C

Utakmicu između Ukrajine i Severne Makedonije imali ste priliku uživo pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:49h

Fudbalska reprezentacija Ukrajine savladala je Severnu Makedoniju 2:1 (2:0) u utakmici drugog kola C grupe na Evropskom prvenstvu.

Na Nacionalnoj areni u Bukureštu, strelci za Ukrajinu bili su Andrej Jarmolenko u 29. i Roman Jaremčuk u 34. minutu, dok je pogodak za Severnu Makedoniju postigao Ezgdžan Alioski u 57. minutu, nakon što mu je prethodno George Bušan odbranio penal.

Fudbalska reprezentacija Ukrajine

I Ukrajina je imala promašaj sa bele tačke, pošto je golman Makedonaca Stole Dimitrijevski u 84. minutu odbranio penal Ruslanu Malinovskom.

Od 18 sati u B grupi igraju Danska - Belgija, dok se u drugom meču C grupe od 21 sat sastaju Holandija - Austrija.

Drugo poluvreme:

90+5' Kraj meča u Bukureštu. Ukrajina je pobedila golovima Jarmolenka i Jaremčuka. Makedonija je smanjila preko Alioskog, ali na kraju nije uspela da stigne do boda.

90+3' Trajkovski šutira, ali lopta odlazi pored gola.

84' Dimitrijevski je odbranio penal Malinovskom i uspeo da zadrži Makedoniju u životu.

82' Penal za Ukrajinu. Posle gledanja snimka sudija je dosudio penal zbog igranja rukom Avramovskog.

74' Savršena akcija Ukrajine koja je završena neverovatnim promašajem Cigankova.

68' Dvostruka izmena u Ukrajini. Oba igrača koji su dali golove Jarmolenko i Jaremčuk napustili su igru.

56' GOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!!! Alioski je promašio penal, ali je posle odbitka uspeo da postigne gol i smanji rezultat.

54' Strašan napad Makedonije, sjajna odbrana golmana Ukrajine, sviran je penal. Karavajev je šutnuo Pandeva.

51' Malinovski je pokušao direktno iz slobodnog udarca.

47' Ademi je šutirao posle duplog pasa koji je odigrao sa Pandevom, odlično je odbranio golmlan Ukrajine.

46' Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme:

45' Kraj prvog poluvremena u Bukureštu, Ukrajina vodi golovima Jarmolenka i Jaremčuka.

39' Pandev je pogodio mrežu Ukrajine, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Fudbalska reprezentacija Ukrajine, Fudbalska reprezentacija Makedonije

33' GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!!! Jaremčuk je pogodio mrežu posle asistencije Jarmolenka.

28' GOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!!! Karavaev je petom asistirao u petercu, a Jarmolenko na drugoj stativi bio sam i ubacio loptu u mrežu.

23' Jarmolenko je pokušao da ugrozi gol Dimitrijevskog, ali je njegov udarac na kraju izblokiran.

16' Makedonija juriša ka golu, Elmasa je pogodila lopta u kontra nogu tako da nije uspeo da ozbiljnije ugrozi gol Ukrajine.

11' Jaremčuk je izašao sam ispred golmana Makedonije, ali kao da se uplašio, zastao je, a onda ga je stigao ristovski i izbio je loptu u korner.

8' Ukrajina igra kao u transu, hoće što pre da stigne do pogotka, još jedna šansa ovog puta za Malinovskog kojije šutirao u bliži ugao, a Dimitrijevski je jedva intervenisao.

Stole Dimitrijevski

5' Prva opasna prilika za Ukrajinu, ali je dobro intervenisao golman Dimitrijevski.

4' Obe eipe su ušle motivisano u u duel, uglavnom se igra na sredini terena, još se odmeravaju snage.

1' Počela je utakmica.

Fudbaleri Ukrajine i Severne Makedonije igraju od 15.00 časova u Bukureštu meč 2. kola C grupe Evropskog prvenstva.

Obe selekcije su poražene u prvom kolu.

Ukrajina od Holandije 3:2 u samom finišu u Amsterdamu, dok su Makedonci poklekli u Bukureštu od Austrije 3:1.

Oba tima tima su pod imperativom pobede jer popravnog će teško biti, posebno što Makedonci u poslednjem kolu igraju sa Holandijom. Ukrajinci jesu favoriti i na papiru imaju bolji tim, Makedonci već pokazali da mogu da iznenade jače od sebe, kao što je to bio slučaj protiv Nemačke u kvalifikacijama za Mundijal.

Utakmica se igra na nacionalnom stadionu u Bukureštu.

Startne postave

Makedonija: Dimitrijevski - Ristovski, Velkovski, Musliu - Nikolov, Ademi, Spirovski, Alioski - Bardi - Pandev, Elmas

Ukrajina: Bushan - Karavajev, Zabarnji, Mativjenko, Mikolenko - Stepanenko - Jaromalenko, Šaparenko, Zinčenko, Malinovski - Jaremčuk