LAGANA I LEPRŠAVA IGRA ITALIJANA: Manćinijevi momci melju sve pred sobom, Švajcarska očajna (VIDEO+FOTO)

EURO 2020 - GRUPA A

Kompletan tok meča možete uživo pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:47h

Fudbaleri Italije pobedili su Švajcarsku 3:0 i tako upisali drugu pobedu na Evropskom prvenstvu.

Italija je čitavu utakmicu imala kontrolu, dok su gosti bili raspoloženi za igru samo u uvodnim fazama oba poluvremena.

Povela je Italija u 26. minutu golom Manuela Lokatelija, a isti igrač duplirao je predonost u 52. minutu.

Fudbalska reprezentacija Italije, Fudbalska reprezentacija Švajcarske

Do trećeg gola Italija je stigla u 88. minutu kada je strelac bio Ćiro Imobile, koji je precizno šutirao sa preko 25 metara.

Nakon ovog kola Italija je prva sa šest bodova, Vels ima četiri, Švajcarska jedan, a Turska je bez osvojenog boda.

DRUGO POLUVREME:

90+3' KRAJ UTAKMICE!!!! Italija je zabeležila drugu pobedu na Evropskom prvenstvu, posle Turske i Švajcarska je savladana identičnim rezultatom 3:0. Ovom pobedom momci Roberta Manćinija uspeli su da se plasiraju u osminu finala.

89' GOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Imobile stavlja tačku na utakmicu.

85' Dvostruki stelac na utakmici Lokateli uz ovacije navijača napušta igru.

73' Italija je ponovo pokušala, ali Imobile i oviga puta nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

72' Imobile je imao dobru priliku, ali je šutirao pored gola.

63' Najbolji napad Švajcarske, dva puta morao je da interveniše Donaruma kako bi sačuvao svoju mrežu.

52' GOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Lokateli izuzetno šutira, majstorki koristi priliku i povećava prednost Italije.

46' Počelo je drugo poluvremene. U ekipi Švajcarske izvršena je izmena u igru je ušao Gavranović umesto Seferovića.

PRVO POLUVREME:

45' Kraj prvog poluvremena, Italija vodi golom Lokatelija, a lako je moglo biti i ubedljivije.

37' Spinacola je bio u dobroj prilici da duplira prednost Italije, ali nije u tome uspeo.

26' GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Italija stiže do prednosti posle izuzetne akcije, a strelac je Manuel Lokateli.

24' Hendikep za Italiju, prva izmena kapiten Kjelini morao je da napusti igru zbog povrede.

19' Kjelini je postigao gol za domaću reprezentaciju, ali je on poništen posle gledanja VAR-a.

10' Prva prilika na utakmici za ekipu Italije, bez promene rezultata. Imobile je glavom bio neprecizan.

1' Počela je utakmica u glavnom gradu Italije.

Fudbalske reprezentacije Italije i Švajcarske igraju u Rimu utakmicu drugog kola grupe A Evropskog prvenstva.

Italija je u prvom kolu ubedljivo savladala Tursku 3:0, dok je Švajcarska odigrala nerešeno protiv Velsa 1:1.

Ove dve selekcije u poslednjoj deceniji nisu igrale nijednom, a poslednji, prijateljski meč odigrali su 2010, kada je bilo 1:1.

SASTAVI TIMOVA:

ITALIJA : Donaruma - Di Lorenco, Kjelini, Bonući, Spinacola - Barela, Žoržinjo, Lokateli - Berardi, Imobile, Insinje

ŠVAJCARSKA: Zomer - Elvedi, Šer, Akandži - Mbabu, Frojler, Džaka, Rodrigez - Šaćiri - Embolo, Seferović

ZANIMLJIVE ČINJENICE:

Italija je odigrala najviše nerešenih utakmica na finalnom turniru.

Švajcarska je propustila samo jedno od poslednjih devet velikih takmičenja - EURO 2012. godine.