FINSKA JE BILA HRABRA, ALI BODOVI IPAK OSTAJU U RUSIJI: Tek će da bude veselo u ovoj grupi!

euro 2020 - grupa b

Sva dešavanja sa utakmice možete pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 23:44h

Fudbalska reprezentacija Rusije pobedila je danas u Sankt Peterburgu Finsku sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu.

Jedini gol postigao je Aleksej Mirančuk u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, kada se driblingom oslobodio protivnika i poslao loptu u levi gornji ugao.

Finska je postigla gol već u trećem minutu, kada je strelac bio Joel Pohjapalo, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Obe ekipe imale su šanse za gol, Pohjapalo, Temu Puki, Paulus Ajrajuri za finski tim, a sa druge strane Alekdandar Golovin, Artjom Dzjuba, Daler Kuzjajev, Rifat Žemaltedinov, nisu uspeli da pošalju loptu iza golmana Lukasa Hradeckog.

Obe ekipe sada imaju po tri boda u Grupi B. Tri boda ima i Belgija, koja će u četvrtak u drugom kolu igrati protiv Danske, koja je bez bodova.

U trećem kolu, 21. juna, Rusija će igrati protiv Danske u Kopenhagenu, a Finska i Belgija u Sankt Peterburgu.

Finska: Hradecki – Toivio, Arajuri, O’Šaughnesi – Šuler, Kamara, Raitala, Lod, Uronen – Puki, Pohjanpalo. Selektor: Marku Kanerva.

Rusija: Safonov – Mario Fernandeš, Divejev, Džikija, Kuzjaev – Zobnin, Barinov, Ozdoev – Aleksej Mirančuk, Golovn, Dzjuba. Selektor: Stanislav Čerčesov.

KRAJ UTAKMICE! Pobeda Rusije!!!

89' Dobra šansa za Fince posle duže vremena, ali teška priča za Fince.

72' Hradeckiiii!!! Kakva odbrana! Kuzjaev je fino šutirao, ali ništa!

66' Nova akcija Rusije, Žemaletdinov umalo da ga da pet minuta nakon što je ušao na teren. Ipak, ode lopta pored gola. Finci kao da gube dah...

61' Sada je Golovin probao, ali lopta je otišla daleko preko gola.

56' Lepo je Lod ovde zalamao, ali je njegov udarac izblokiran.

48' Pobeže Puki, izašao je u situaciju jedan na jedan sa golmano, ali loše je gađao i ode lopte preko gola.

POLUVREME JE! SJAJAN MEČ ZA SADA, IAKO JE VIĐEN SAMO JEDAN GOL!

45' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Miraaaančuuuuuk!! Sjajna kontra Rusa, dupli pas strelca i Dzjube i prelepa završnica! 1:0!

37' Kakva šansa za Karavaeva, ali sjajna intervencija Uronena!

26' Mario Fernandeš je povređen posle pomenutog skoka i iznet je sa terena.

23' Dobra šansa, Mario Fernandeš je sjajno skočio, spustio loptu za Dzjubu, ali ovaj niti je uspeo da je sprovede u mreži, niti da je primiri.

20' Kakva šansa za Pohjanpala! Ipak, sjajan start Divijeva u poslednjem trenutku, lopta ode u korner.

10' Velika prilika za Rusiju! Ozdoev šalje loptu preko gola!

4' Ne, nema gola! VAR ga je poništio!

2' Goooooooooooooooooool!!!! Tek što je meč krenuo, pogodak! Pohanjapalo je strelac! Iznenadili Finci presingom spasa nije bilo!