SUZE SREĆE NA LICIMA NAVIJAČA: Vels ostvario veliku pobedu koja znači i prolaz dalje (VIDEO+FOTO)

EURO 2020 - GRUPA A

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:45h

Fudbaleri Velsa pobedili su Tursku sa 2:0, u drugom kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu.

Vels je poveo u 42. minutu golom Arona Ramzija. Geret Bejl je poslao odličnu dugačku loptu u šesnaesterac, Ramzi je utrčao izmedju turskih bekova, primio loptu na grudi i rutinski poslao loptu u mrežu.

Veliku priliku da duplira prednost Velsa imao je Geret Bejl u 61. minutu, ali je loše izveo penal i šutirao preko gola.

Pobedu Velsa potvrdio je Konor Roberts golom u petom minutu sudijske nadoknade.

Posle dva kola Vels ima četiri boda, dok je Turska zabeležila oba poraza. U narednom kolu, Vels će igrati protiv Italije, dok će se Turska sastati sa Švajcarskom.

DRUGO POUVREME:

90+5' KRAJ UTAKMICE!!!! Vels je zasluženo pobedio Tursku i stigao do prve pobede na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu.

90+4' GOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!! Šetnja Bejla kroz kazneni prostor Turske, uposlio je Robertsa koji je pogodio i povisio rezultat.

90+2' Vislon je mogao da zapečati sudbinu Turske, ali nije u tome uspeo

90' Opšti metež na terenu posle kojeg je glavni sudija pokazao čak četiti žuta kartona.

87' Demiral je fantastično skočio i šutirao, ali je golman Velsa briljantno intervenisao.

84' Izmena u ekipi Velsa, Ramzi odlazi u na zasluženi odmor.

79' Ramzi je šutirao, a Bejl pokušao glavom da savlada Čakira.

61' Mogao je Bejl da se odmah iskupi i postigne gol, ali nije uspeo ostaje 1:0 za Vels.

60' Jeftin penal za Vels koji nije iskoristio Bejl.

58' Ramzi je ponovo u prilici, ali ovoga puta brani golman Turske.

53' Najbolja prilika koju je Turska imala. U šansi je bio Jilmaz, ali se na kraju spetljao i nije pogodio gol rivala.

Fudbalska reprezentacija Velsa, Fudbalska reprezentacija Turske

49' Čalhanoglu je pokušao iz daljine, nije bilo većih problema za golmana Velsa.

46' Nastavljena je utakmica u Bakuu. Selektor Turske izvršio je dvostruku izmenu na startu drugog dela igre.

PRVO POLUVREME:

45' Kraj prvog poluvremena. Vels je bio bolji, Turska više nema šta da čeka jer je novi poraz gotovo sigurno vraća kući već posle dve odigrane utakmice.

42' GOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Bejl je pronašao Ramzija koji je pogodio i doveo Vels u prednost.

29' Ajhan je glavom šutirao, a Morel intervenisao i raščistio gužvu.

24' Vels je imao sjajnu šansu, Ramzi šutira preko gola.

15' Gužva u šesnaestercu Turske, Bejl i Ramzi su bili u prilici, tražili su igrači Velsa jedanaesterac, ali sudija se nije oglasio.

9' Turska je bila u napadu, Jilmaz je šutirao, ali je šutirao za malo kraj leve stative gola Velšana.

6' Velika prilika za Vels, Ramzi je gađao bliži ugao posle asistencije Bejla, ali je Čakir sjajno odbranio.

1' Počela je utakmica u Bakuu.

Reprezentacije Turske i Velsa igraju utakmicu drugog kola A grupe na Evropskom prvenstvu.

Vels je na startu turnira odigrao nerešeno 1:1 protiv Švajcarske dok su Turci apsolutno razičarali jer su poraženi od Italije 3:0.

SASTAVI TIMOVA:

Turska: Čakir - Čelik, Ajhan, Sojunču, Meraš - Jokušlu - Karaman, Čalhanoglu, Tufan, Under - Jilmaz

Vels: Vord - Roberts, Mefam, Rodon, Dejvis - Morel, Alen - Bejl, Ramzi, Džejms, Mur

IZJAVE TRENERA:

Šenol Guneš, selektor Turske: - Moramo da gledamo unapred. Želimo šest bodova iz dva meča, sa Velsom i Švajcarskom. Vels je dobar defanzivno. Napadaju brzo, dobri su u prekidima. Ovo je meč koji je odlučujući za nas, ali takav će biti i naredni. Rodžer Pejdž, selektor Velsa. - Pozitivan start je bio važan za nas. Idemo u svakom meču na pobedu. Ako četiri boda budu dovoljna da se kvalifikujemo, još bolje. Ako ne, idemo dalje. Poštujemo sve timove u grupi, ali ne plašimo se nikoga.