POTOP RUSA USRED SANKT PETERBURGA: Lukaku i Munije kaznili anemične Ruse, BELGIJA je MNOGO moćna (0:3) (VIDEO)

euro 2020 - grupa b

Sva dešavanja mogli ste pratiti uživo na blogu Espresa

Objavljeno: 23:15h

Fudbaleri Rusije poraženi su u Sankt Peterburgu od selekcije Belgije (0:3) u meču Grupe B EURO-a 2020.

U prvom meču ove grupe su se sastali Danska i Finska, a utakmica je nastavljena u 20.30 posle prekida zbog kolabiranja Kristijana Eriksena, koji je srećom, ipak dobro.

Gosti iz Belgije su bili oslabljeni odsustvovanjem povređenih Kevina de Brajnea i Aksela Vitsela.

Ali, opet se pokazalo da su s pravom jedni od favorita za osvajanje prvenstva.

Fudbalska reprezentacija Belgije

Već u 10. minutu, Semenovu je lopta prošla kroz noge, pritom malo promenila smer tek da po praviulima ne bude ofsajd Lukakua koji se spretno okrenuo i matirao Šunina.

Napadali su Rusi uglavnom preko Dzjube, ali bez efekta. Najviše su pripretili posle kornera kada je Fernandes dobro skočio, ali poslao loptu pravo u Kurtou.

Šunin je odbranio udarac Torgana Azara, ali i on je kiksnuo u 34. minutu kada je centaršut skrenuo do rezerviste Munijea koji je to momentalno kaznio.

"Crveni đavoli" su lako čuvali prednost u nastavku, a "tačku na i" je stavio Lukaku svoji mdrugim golom u 88. minutu.

Belgija je sela na prvo mesto Grupe B. Tri boda ima i Finska posle pobede nad Dancima, koj isu, zajedno sa Rusijom, bez bodova.

II POLUVREME

90+2. minut - Lahoz je označio kraj utakmice i mučenja Rusije. Zaslužena pobeda Belgije.

88. minut - GOL - Lukaku je ponovo pobegao odbrani domaćih i lako izvršio egzekuciju, šutem uz levu stativu - 0:3.

86. minut - "Crveni đavoli" sigurnom igrom privode meč kraju i čuvaju prednost.

1 / 5 Foto: EPA/ Kirill Kudryavtsev

77. minut - Fermalen je u igri umesto kapitena i bivšeg saigrača iz Ajaksa Jana Fertongena. A Denis Prat je na terenu umesto Janika Karaska.

72. minut - Mertensa je Martines zamenio Azarom.

63. minut - već sad poslednje dve izmene Čerčesova - Muhin i Mirančuk su zamenili Zobnina i Čeriševa - koji je i sam zaigrao posle ulaska sa klupe u 30. minutu.

54. minut - Rusi najviše prete preko kapitena Dzjube. Tako je bilo i sad, ali je pre nejgovog udarca, Čerišev napravio faul u napadu.

46. minut - na startu drugog poluvremena je Divejev ušao na tern umesto Barinova.

1 / 5 Foto: EPA/Anatoly Maltsev

I POLUVREME

45+4. minut - kraj prvog poluvremena.

45+3. minut - Karasko je napravio sjajan prodor po levoj strani i na kraju šutirao, ali je bio zamalo neprecizn.

43. minut - i Žirkov je zbog povrede izašao, zamenio ga je Vjačeslav Karavajev.

34. minut - GOL - upravo je Munije natrčao na jednu odbijenu loptu Šunina koji je mogao i bolje da odreaguje na jedan centaršut - 0:2!

25. minut - žestok sudar Kastanja i Kuzjajeva na sredini terena. Bek Belgije nije mogao da nastavi meč, zamenio ga je Toma Munije, a Kuzjajeva Čerišev.

22. minut - Torgan Azar je naletao na odbijenu loptu iskosa sa leve strane, ali mu je Šunin ušao u šut i odbranio.

18. minut - Lukakua je u kontri startom zaustao Džikija, ali je on pronašao potom Dendonkera koje je prebacio ceo gol iz izgledne pozicije.

14. minut - Fernandes je glavom gađao posle kornera, ali pravo u Kurtou.

10. minut - GOL - Lukaku je kroz sredinu dobio dobar pas, uspeo da se okrene i pošalje je u mrežu, čini se da je bio u dubokom ofsajdu, ali gol nije poništen. Sudije su procenile da je loptu Semenov greškom prosledio do Belgijanca - 0:1!

7. minut - Dzjuba je iznudio korner, ali ga je Golovin loše izveo.

1. minut - počela je utakmica. Faul za domaćina.