PRVENAC SAKE ZA MINIMALAC ENGLESKE: Francuzi pregazili Velšane, remi Nemaca i Danaca, Holand u 92'! (VIDEO)

prijateljske utakmice

Engleze je zabrinula povreda beka Liverpula Trenta Aleksander-Arnolda

Fudbaleri Francuske pobedili su večeras u Nici selekciju Velsa sa 3:0, u pripremnom meču za Evropsko prvenstvo.

Strelci za Francusku bili su Kilijan Mbape u 35. minutu, Antoan Grizman u 48. i Usman Dembele u 79. minutu.

Francuska je imala priliku da slavi i ubedljivije, ali Karim Benzema u svom povratničkom meču za nacionalni tim nije iskoristio penal u 27. minutu.

Nemačka i Danska odigrale su u Insbruku nerešeno 1:1. Florijan Nojhaus je doveo Nemačku u vođstvo u 48. minutu, a konačan rezultat postavio je Jusuf Poulsen u 71. minutu.

Fudbaleri Engleske su na svom terenu pobedili selekciju Austrije sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Bukajo Saka u 57. minutu. Meč u Midlsbrou obeležila je i povreda Trenta Aleksander-Arnolda u samom finišu meča.

Fudbaleri Holandije i Škotske odigrali su nerešeno 2:2. Škotska je dva puta vodila golovima Džeka Hendrija u 11. i Kevina Nisbeta u 64. minutu, ali je Memfis Depaj dva puta poravnavao rezultat, u 17. i 89. minutu.

Norveška je golom golom Erlinga Holanda u 92. minutu slavila protiv Luksemburga, dok su fudbaleri Gruzije pobedili Rumuniju sa 2:1.

Ranije danas, Bosna i Hercegovina i Crna Gora u Sarajevu su odigrale bez golova, dok je Azerbejdžan u gostima pobedio Belorusiju sa 2:1.