SASUOLO PRESKOČIO ROMU I CILJA EVROPU: Petarda Rome, Atalanta moćna! (VIDEO)

serija a, 35. kolo

Derbi kola u poslednjem meču igraju Juventus i Milan

Sasuolo je danas kao gost savladao Đenovu sa 2:1 u 35. kolu Serije A.

Strelci su bili Đakomo Raspadori i Domeniko Berardi, dok je gol za Đenovu dao Davide Zapakosta.

Srpski fudbaler Filip Đuričić igrao je do 57. minuta za Sasuolo, dok je Ivan Radovanović bio na klupi domaćina.

Sasuolo je ponovo na sedmom mestu, koje vodi u Ligu konferencija, sa 56 bodova, jednim više od Rome koja ima utakmicu manje.

Đenova je na 14. mestu sa 36 bodova.

Fudbaleri Atalante pobedili su danas na gostovanju ekipu Parme sa 5:2, u meču 35. kola italijanske Serije A.Gosti su poveli golom Ruslana Malinovskog u 12. minutu, a Mateo Pesina u 52. i Luis Murijel u 77. minutu su povećali rezultat.

Huan Brunet je minut kasnije postigao prvi gol za Parmu, da bi gosti drugim golom Murijela u 86. minutu ponovo došli do tri gola prednosti.

U 88. minutu Simon Zom je smanjio prednost Atalante, a Aleksej Mirančuk je golom u trećem minutu nadoknade postavio konačnih 5:2.

Atalanta je druga na tabeli Serije A sa 72 boda, dok je Parma ranije ispala iz lige, i nalazi se na 19. mestu sa 20 bodova.

Verona i Torino odigrali su nerešeno 1:1.

Mergim Vojvoda je u 85. minutu doveo Torino u vodstvo, a bod domaćoj ekipi doneo je Federiko Dimarko u 89. minutu.

Ivan Ilić i Darko Lazović odigrali su ceo meč za ekipu Verone, dok je Saša Lukić za Torino igrao od 58. minuta.

Verona je 10. sa 43 boda, a Torino je 15. na tabeli Serije A sa 35 bodova.

Kaljari je na gostovanju savladao Benevento sa 3:1.

Haralambos Likojanis je već u prvom minutu doveo Kaljari u vodstvo, da bi Djanluka Lapadula u 16. minutu izjednačio rezultat.

Gosti su do pobede došli golovima Leonarda Pavoletija u 64. i Žoaa Pedra u trećem minutu nadoknade.

Kaljari je na 16. mestu prvenstva sa 35 bodova, dok je Benevento na 18. mestu sa 31 bodom, i nalazi se u zoni ispadanja.

- Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu ekipu Krotonea sa 5:0, u meču 35. kola italijanske Serije A.Domaći tim je poveo golom Borhe Majorala u 47. minutu, da bi rezultat sa dva gola povećao Lorenco Pelegrini u 70. i 73. minutu meča.

Golove su u nastavku postigli Henrik Mhitarijan u 78. i Majoral, svoj drugi na meču, u 90. minutu.

Srpski fudbaler Vladimir Golemić odigrao je ceo meč za Krotone.

Na tabeli Serije A, Roma je sedma sa 58 bodova, dok je Krotone poslednji, i ranije je ispao iz lige, sa 18 bodova.