INTER PETARDOM PROSLAVIO TITULU, NAPOLI SVE BLIŽI LIGI ŠAMPIONA! Mihina Bolonja izbegla poraz u finišu! (VIDEO)

serija a 35. kolo

Svi čekamo derbi izmeću Fjorentine i Lacija od 20:45

Fudbaleri Napolija savladali su Speciju sa 4:1 u okviru 35. kola Serije A.

Pjotr Zjelinski je doveo Napoli u vođstvo u 15. minutu, samo osam minuta kasnije Osimeh je duplirao prednost, dok je isti igrač pred kraj prvog poluvemena postigao treći pogodak Napolija. Pikoli je u 64. smanjio prednost gostiju, a konačan rezultat je postavio Lozano u 79. minutu utakmice.

Napoli je posle ove pobede trenutno na drugom mestu sa 70 bodova, dok je Specija 16. sa 34 boda i u preostala tri kola im sledi velika borba za opstanak.

U sledećem kolu Napoli će dočekati Udineze, a Specija će gostovati Sampdoriji.

Udineze i Bolonja su remizirali 1:1 na Dačija areni.

Poveli su domaći u 23. minutu golom De Paula, a izabranici Siniše Mihajlovića su do boda stigli u 82. minutu golom iz penala Orsolinija.

Na tebeli su ove dve ekipe na 111 i 12. mestu sa po 40 bodova.

Sledeće kolo ekipa iz Udina će gostovati Napoliju, a Bolonja dočekuje Đenovu.

Inter je pobedio na svom terenu Sampdoriju sa 5:1 i tako proslavio sovojenu titulu.

Golove za "neroazure" su postigli Roberto Galjardini u četvrtom, Aleksis Sančes u 26. i 36, Andrea Pinamonti u 61. i Lautaro Martines iz penala u 70. minutu.

Strelac za Sampdoriju bio je Balde Keita u 35. minutu.

Inter je već od ranije obezbedio titulu prvaka Italije, a trenutno ima 80 poena, dok je Sampdorija deveta sa 45 bodova.

U narednom kolu, Inter će dočekati Romu, dok će Sampdorija ugostiti Speciju.