PETARDA U MREŽI MAČVE, HET-TRIK MAKARIĆA! Velike pobede Napretka, Javora i Radničkog, Rad pao u Milanovcu!

superliga srbije, 34. kolo

Partizan gostuje Proleteru, a Zvezda dočekuje Vojvodinu u poslednja dva meča

Nijedan nerešen rezultat nije zabeležen u prvih pet utakmica današnjeg programa Superlige Srbije.

Radnik iz Surdulice je ubedljivo kao gost slavio u Mačvi - 5:0. Poveli su autogolom Gordića u drugom minutu, a Milan Makarić je postigao het-trik (17, 40. i 86. minut), dok se u strelce upisao i Stamenković u 26.

Metalac je na svom terenu pobedio Rad sa 3:0 golovima Cvetkovića (6. i 67. minut) i Mbungua (32).

Javor je ostvario važan trijumf u Subotici - 2:0. Andrej Ilić ih je doveo u vođstvo u 59. minutu, a Luka Luković je postavio konačan rezultat u 76.

Nemanja Tekijaški je skrivio penal i zaradio drugi žuti karton u 82. minutu, ali je Rušević propustio da pobedu učini još ubedljivijom.

I Radnički iz Niša je došao do bitna tri boda u borbi za opstanak. Savladali su Inđiju sa 2:0, golovima Trifunovića iz penala u 14. minutu i Đuričina u 68.

Napredak je trijumfovao na gostovanju Bačkoj sa 3:1. Domaći su vodili na poluvremenu golom Milićevića u 31. minutu, ali je tim iz Kruševca za manje od 20 minuta preokrenuo - Bačanin je bio strelac u 61. i 78. minutu, a između njega mrežu je zatresao i Melunović u 69. minutu.