"ŠVABE" NISU MOGLE SA IGRAČEM MANJE: Lajpcig smanjio prednost Bajerna, Borusija razmontirala Arminiju! (VIDEO)

bundesliga, 31. kolo

Danas se igraju poslednje dve utakmice ovog kola

RB Lajpcig je savladao Štutgart kao domaćin sa 2:0 u 31. kolu Bundeslige i tako smanjio prednost Bajerna na vrhu tabele na sedam bodova.

"Švabe" su ostale sa igračem manje već u 14. minutu kada je direktan crveni karton dobio Ahamada.

"Bikovi" su to iskoristili u nastavku. Već u 46. minutu gol je postigao Hajdara, a Forsberg je overio trijum golom iz penala u 67. minutu.

Štutgart je ostao deseti sa 39 bodova.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su danas Arminiju sa 5:0.

Dvostruki strelac bio je Brel Embolo, dok su po gol dali Markus Tiram, Rami Bensebaini i Alasan Plea.

Borusija je sedma na tabeli i i dalje je u igri za šesto mesto koje vodi u novo takmičenje UEFA, Ligu konferencija.

Arminija ima 30 bodova, jedan više od Kelna koji je na 16. mestu koje vodi u baraž za opstanak u ligi.