MAJNC UPROPASTIO SLAVLJE BAVARCIMA: Klizi Liga šampiona Kostiću i Joviću, Ajntraht poražen od ''apotekara''!

31. kolo, Bundesliga

Zanimljivo u Bundesligi

Objavljeno: 22:07h

Fudbaleri Majnca pobedili su danas na svom terenu ekipu Bajerna sa 2:1, u meču 31. kola Bundeslige i tako sprečili minhenski tim da overi devetu uzastopnu titulu šampiona.

Majnc je poveo već u trećem minutu golom Džonatana Burkardta, da bi drugi gol za domaći tim postigao Robin Kvajson u 37. minutu.

Konačan rezultat postavio je Robert Levandovski u petom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Bajern je pobedom mogao da osvoji devetu uzastopnu titulu u Bundesligi, ali će sada morati da čeka "kiks" Lajpciga u sutrašnjem meču protiv Štutgarta.

Na tabeli Bundeslige Bajern je prvi sa 71 bodom, 10 više od drugog Lajpciga, dok je ekipa Majnca na 12. mestu sa 34 boda.

Borusija Dormtund je na gostovanju pobedila Volfsburg sa 2:0, a strelac oba gola bio je Erling Holand u 12. i 68. minutu.

Volfsburg je treći na tabeli sa 57 bodova, dok je Dortmund peti sa dva boda manje.

Union Berlin je na svom terenu pobedio Verder sa 3:1.

Het-trik je postigao Joel Pohjanpalo, golovima u 50. 53. i 67. minutu, a jedini gol za ekipu iz Bremena postigao je Teodor Gebre Selasije u 82. minutu.

Tim iz Berlina je na sedmom mestu sa 46 bodova, dok je Verder na 14. poziciji sa 30 bodova.

Frajburg i Hofenhajm odigrali su nerešeno 1:1. Gosti su poveli golom Andreja Kramarića u 40. minutu, a bod Frajburgu doneo je Vinčenco Grifo iz penala u 81. minutu.

Frajburg je deveti tim lige sa 41 bodom, a Hofenhajm je na 11. mestu sa 36 bodova.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su večeras na svom terenu ekipu Ajntrahta iz Frankfurta sa 3:1, u meču 31. kola Bundeslige.

Domaći tim je poveo golovima Leona Bejlija u 70. i Lukas Alarija u 80. minutu, da bi Ajntraht u prvom minutu nadoknade vremena smanjio rezultat golom Andrea Silve.

Konačan rezultat postavio je Kerem Demirbaj u drugom minutu nadoknade vremena.

Za goste je ceo meč odigrao srpski fudbaler Filip Kostić, dok je Luka Jović ušao u igru u 77. minutu.

Ajntraht je na četvrtom mestu Bundeslige sa 56 bodova, dok je Leverkuzen na šestom mestu sa 50 bodova.