KELN POBEDIO ZA HENESA! ''Jarčevi'' pobedili Auzburg i približili se opstanku zahvaljujući Dudi

31. kolo bundesliga

Arminija, koja je prva u bezbednoj zoni, ima bod više od Kelna, ali i utakmicu manje

Fudbaleri Kelna pobedili su večeras na gostujućem terenu Auzburg sa 3:2, u utakmici 31. kola Bundeslige.

Keln je do 33. minuta postigao sva tri gola. Prvi gol postigao je Ondrej Duda u osmom minutu, prednost je udvostručio Florijan Kajnc u 23. minutu, a zatim je ponovo strelac bio Ondrej Duda.

Auzburg je smanjio zaostatak u 54. minutu kada je strelac bio Robert Gumnij, a konačan rezultat postavio je Ruben Vargas u 62. minutu.

Keln je ostvario drugu uzastopnu pobedu u ligi, ukupno sedmu i osvojio važne bodove u borbi sa opstanak.

Keln ima 29 bodova na 16. mestu na tabeli koje vodi u baraž za opstanak u Bundesligi. Arminija, koja je prva u bezbednoj zoni, ima bod više od Kelna, ali i utakmicu manje.

Auzburg je pretrpeo 16. poraz i zauzima 12. mesto na tabeli sa 33 bodova.