LENO TRAGIČAR UTAKMICE! Everton slavio na Emiratima njegovim autogolom, i prekinuo tradiciju dugu 25 godina (VIDEO)

33. kolo premijer liga

Everton je ostvario 15. pobedu u Premijer ligi i osmi je na tabeli

Fudbaleri Evertona pobedili su večeras u Londonu domaći Arsenal sa 1:0, u utakmici 33. kola Premijer lige.

Everton je postigao gol u 76. minutu kada je loptu ka golu uputio Rišarlison, posle velike greške golman Arsenala Bernd Leno ispustio je loptu i ona je ušla u mrežu, pa mu je pripisan pogodak.

To je prva pobeda Evertona na gostovanju protiv Arsenala u Premijer ligi posle 25 godina.

U 52. minutu dosudjen je jedanaesterac za Arsenal posle duela Rišarlisona i Danija Sebaljosa, ali je sudija poništio svoju odluku nakon što je pozvan iz VAR sobe da pogleda video snimak, pošto se ispostavilo da je Nikolas Pepe bio u ofsajdu tokom akcije.

Everton je ostvario 15. pobedu u Premijer ligi i osmi je na tabeli sa 52 boda iz 32 utakmice. Arsenal je deveti sa 46 bodova, ali i utakmicom više.