MESI PONOVO PLEŠE PO TERENU I OSVAJA TROFEJE: Gol kojim je ušao u istoriju je pravo remek-delo! (VIDEO)

TO JE TA BARSA

Katalonci sve više liče na dominantnu silu iz prošle decenije

Barselona je na ubedljiv način pobedila Atletik Blibao u finalu Kupa kralja (4:0) a pritom podsetila i na najslavnije dane predstavom u drugom poluvremenu.

Brza četiri gola su očas polsa raspršila snove Baskijaca o novom podvigu nakon što su posle produžetaka dobili Barsu i osvojili Superkup, a poslednja dva delo su najboljeg igrača katalonskog giganta, Lionela Mesija.

Argentinac je pritom postao prvi igrač u 119 godina dugoj istoriji takmičenja koji je bio strelac u čak sedam različitih finala Kupa kralja!

A njegov prvi gol na ovoj utakmici je bi opravo malo remek-delo. Leo je došao po loptu na 60 metara od protivničkohg gola, odigrao dupli pas, pa nezadrživo prodro uz desnu aut-liniju.

Potom je munjevito odigrao dva dupla pasa sa de Jongom, da bi, sada već u šesnaestercu, predriblao rivala i poslao loptu u suprotni golmanov ugao.

Samo četiri minuta kasnije, overio je nadmoć Barse i osvajanje trofeja, šutem iz prve sa ivice kaznenog prostora na dodavanje Albe.