LINGARD VUČE VEST HEM U ELITU, PAO I LESTER! Junajted očerupao Pevce u Londonu, Arsenal siguran! (VIDEO)

31. kolo premijer liga

Derbi kola igrali su Totenhem i Mančester junajted

Fudbaleri Njukasla pobedili su danas na gostujućem terenu posle preokreta Barnli sa 2:1, u utakmici 31. kola Premijer lige.

Barnli je poveo u 18. minutu kada je strelac bio Matej Vidra, a izjednačio je Džejkob Marfi u 59. minutu. Pobedu crno-belima doneo je Alan Sen-Maksimen pogotkom u 64. minutu.

Njukasl je ostvario osmu pobedu u ligi, važnu u borbi za opstanak, pa sada ima 32 boda na 17. mestu na tabeli, šest bodova više, ali i utakmicu manje od Fulama, koji se nalazi prvi u zoni ispadanja, na 18. mestu.

Barnli je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno 14. u prvenstvu i zauzima 15. mesto na tabeli sa 33 boda.

Fudbaleri Vest Hema pobedili su danas na svom terenu Lester sa 3:2, u meču 31. kola Premijer lige.

Domaći tim je na poluvremenu vodio sa 2:0, a oba gola postigao je Džesi Lingard u 29. i 44. minutu.

U nastavku meča rezultat je uvećao Džarod Bouen u 48. minutu, a zatim je gol igrača domaćih Ise Diopa u 54. minutu, nakon gledanja VAR-a poništen zbog ofsajda.

Oba gola za Lester postigao je Keleči Iheanačo u 70. minutu i prvom minutu nadokande vremena.

Lester je treći na tabeli Premijer lige sa 56 bodova, dok je Vest Hem na četvrtom mestu sa bodom manje.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na gostovanju ekipu Totenhema sa 3:1, u meču 31. kola Premijer lige.

Junajted je do vodstva mogao da dođe u 35. minutu, kada je precizan bio Edison Kavani, ali je gol poništen zbog faula Skota Mektomineja na početku akcije.

Do vođstva je do kraja poluvremena došao domaći tim golom Hjong-Min Sona u 40. minutu.

Gosti su do pobede došli golovima Freda u 57. minutu, Kavanija u 79. i Mejsona Grinvuda u šestom minutu nadoknade vremena.

Srpski fudbaler Nemanja Matić ušao je u igru za ekipu Junajteda u 90. minutu.

Na tabeli Premijer lige Junajted je drugi sa 63 boda, dok je Totenhem sedmi sa 49 bodova.

Arsenal je pobedio u gostima Šefild junajted sa 3:0.

Golove za "Tobdžije" postigli su Aleksandr Lakazet u 33. i 85. i Gabrijel Martineli u 72. minutu.

Arsenal je upisao 13. pobedu u prvenstvu i sa 45 poena zauzima devetu poziciju, dok je Šefild sa 14 bodova na poslednjem 20. mestu.

U narednom kolu, Arsenal će dočekati Fulam, dok će Šefild gostovati Vulverhemptonu.