SITI SRUŠEN U NADOKNADI: Liverpul drži korak ka Ligi šampiona, Čelsi rutinski!

31. kolo, Premijer liga

Lids je upisao 14. pobedu u šampionatu i trenutno je deveti na tabeli sa 45 bodova

Fudbaleri Lidsa pobedili su danas u gostima ekipu Mančester sitija sa 2:1, u utakmici 31. kola Premijer lige.

Lids je poveo u 42. minutu golom Stjuarta Dalasa, ali je posle samo tri minuta ostao sa igračem manje na terenu pošto je kapiten Lijam Kuper dobio crveni karton.

Siti je izjednačio u 76. minutu preko Ferana Toresa, a pobedu gostujućem timu doneo je Dalas svojim drugim golom na meču, u 91. minutu.

Lids je upisao 14. pobedu u šampionatu i trenutno je deveti na tabeli sa 45 bodova. Na drugoj strani, Siti je pretrpeo četvrti poraz, ali je i dalje prvi sa 74 osvojena boda.

U zaista dobroj utakmici Liverpul je stigao do važnog trijumfa u borbi za Ligu šampiona protiv Aston Vile 2:1, a gol za pobedu je postigao Trent Aleksander Arnold.

Vila je stigla prva do gola u ovom meču. U 43. minutu Votkins je pogodio za 0:1.

U nadoknadi prvog dela Liverpul dolazi do izjednačenja. Ipak, VAR je pokazao neverovatan ofsajd i "Redsi" su ostali bez slavlja.

Ipak, nakon desetak minuta igre nastavka Liverpul je izjednačio. Za 1:1 je pogodio Mohamed Salah.

Pobednički gol viđen je u prvom minutu nadoknade. Trent Aleksander Arnold spektakularno pogodio za konačnih 2:1 i velika tri boda za Klopovu ekipu.

Čelsi je danas gostovao Kristal Palasu i bez većih je problema došao do pobede 4:1.

Nakon neočekivanog domaćeg poraza od Vest Bromvič Albiona u prošlom kolu, Čelsi je najpre slavio u Portu sa 2:0 u meču četvrtfinala Lige šampiona, a zatim uverljivo trijumfovao kod Kristal Palasa.

U samo dva minuta Čelsi dolazi do dva gola. U osmom minutu je Kai Haverc pogodio, a u 10. Kristijan Pulišić na asistenciju danas razigranog Haverca.

Već u 30. minutu Zouma glavom pogađa na ubačaj Mounta i sve je bilo gotovo.

U nastavku Benteke smanjuje na 3:1, a konačnih 4:1 u 78. postavio je Pulišić svojim drugim golom danas.

Čelsi je nakon ove pobede pretekao ponovo Liverpul i sada je četvrti sa 54 boda.