SUPRUG ANE IVANOVIĆ ČESTITAO MAKEDONCIMA NA POBEDI! Veliki respekt, čak ste bili i oštećeni za penal

sportski

U pitanju je Bastijan Švajnštajger koji je čestitao sinoćnjim rivalima svoje zemlje putem Tvitera.

Objavljeno: 10:29h

Jučerašnje utakmice kvalifikacija za Svetsko prvestvo u je obeležila pobeda reprezentacije Severne Makedonije koja je savladala Nemačku sa 2:1, i to u gostima. Što je obeležilo i ceo ovaj ciklus utakmica za odlazak na Mundijal.

Ovaj trijumf Makedonaca nije prošao nezapaženo ni od strane člana reprezentacije Nemačke koja je 2014 postala Svetski prvak u Brazilu.

- Moje poštovanje za Severnu Makedoniju, nesrećan penal protiv njih, nedobijanje čiste kazne i ovi momci pobeđuju u gostima protiv četvorostrukog svetskog prvaka. Čestitke.

Reprezentacija Severne Makedonije je juče kao što smo rekli savladala Nemčku u Duizburgu sa 2:1. Poveli su gosti u nadoknadi vremena prvog poluvremena strelac je bio Goran Pandev, a izjednačenje je stiglo u 63 kada je Gundoan sa penala doneo izjednaćenje Elfu, dok je put ka pobedi, Makedoncima trasirao Eljif Elmas kada je pogodio u 85. minutu igre.

Posle ove utakmice Severna Makedonija ima čest bodova i nalazi se na deobi drugog mesta sa Nemačkom.

U sledećem kolu koje je tek u septembru, Makedonci čekaju Jermeniju, dok Panceri će gostovati Lihtenštajnu.

Makedonce na leto čeka i premijerno učešće na Euru.