ŠPANCI OSTAVILI 'KOSOVO' NA NULI, MAKEDONCI ŠOKIRALI NEMCE! Francuska pokorila Grbavicu, Blickrig Danaca! (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA SP 2022

Severna Makedonija je ostvarila istorijsku pobedu u Nemačkoj

Objavljeno: 23:08h

Reprezentacija Španije je savladala selekciju tzv. Kosova sa 3:1 u Sevilji, u meču koji je imao političku predigru, ali i incidente tokom same utakmice.

Strelci za domaće su bili Olmo u 34, Tores u 36. i Moreno u 75. minutu. Jedini gol za goste koji su ostali na poslednjem mestu grupe B bez bodova je bio Halimi u 70. minutu.

U istoj grupi, Grčka i Gruzija su odigrali nerešeno 1:1. Domaćin je poveo autogolom Kakabadzea u 76. minutu, a samo dva minuta kasnije izjednačio je Kvaratškelija.

Ubedljivo najveće iznenađenje je viđeno u Duizburgu. Severna Makedonija je ostvarila istorijsku pobedu nad Nemačkom koju je pritom potpuno nadigrala - 2:1.

Pandev je doveo Makedonce u vođstvo u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Gundoan je izjednačio iz penala u 63. minutu, ali je Elmaš doneo veliko slavlje gostima u 85. minutu.

U istoj grupi Island je kao gost pobedio Lihtenštajn sa 4:1.

Francuska je slavila na gostovanju Bosni i Hercegovini minimalnim rezultatom - 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Antoan Grizman u 60. minutu.

U ovoj grupi su igrali i Ukrajina i Kazahstan, a domaćin je kiksirao jer je meč završen nerešeno 1:1.

U grupi B, Italija je ostvarila pobedu od 2:0 na gostovanj u Litvaniji (Sensi 47, Imobile 90+4), dok su Severna Irska i Bugarska igrale bez golova.

Engleska je u finišu stigla do trijumfa nad Poljksom 2:1 (Kejn 19p, Megvajer 85 - Moder 58), a Danska je u drugom poluvremenu pregazila Austriju u Beču 4:0 (Olsen 58, 73, Mele 63, Hejbjerg 67).

Rezultati današnjih kvalifikacionih mečeva za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru: Grupa B: Grčka - Gruzija 1:1 Španija - Kosovo 3:1 Grupa C: Litvanija - Italija 0:2 Severna Irska - Bugarska 0:0 Grupa D: Bosna i Hercegovina - Francuska 0:1 Ukrajina - Kazahstan 1:1 Grupa F: Austrija - Danska 0:4 Škotska - Farska Ostrva 4:0 Moldavija - Izrael 1:4 Grupa I: Engleska - Poljska 2:1 Andora - Madjarska 1:4 San Marino - Albanija 0:2 Grupa J: Nemačka - Severna Makedonija 1:2 Lihtenštajn - Island 1:4 Jermenija - Rumunija 3:2.