ENGLESKA RUTINSKI PROTIV ALBANIJE: Srbi doneli pobedu Austriji, magija Ibrahimovića, 2 gola Levandovskog

kvalifikacije za svetsko prvenstvo

Engleska, Španija i Danska zabeležili su pobede

Objavljeno: 23:00h

Fudbaleri Francuske, pobedili su Kazakstan rezultatom 2:0 u okviru grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Strelci golova za ,,Petlove'' bili su Dembele u 19. minutu i auto - gol Maili u 44. minutu.

Kilijan Mbape je promašio penal u 75. minutu.

Francuska nakon dve utakmice ima četiri osvojena boda, dok je Kazakstan bez bodova.

U mečevima od 18 časova, Engleska je savladala Albaniju rezultatom 2:0, u okviru grupe I kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Strelci su bili Kejn u 39. minutu i Maunt u 63. minutu.

Nakon ove utakmice, Engleska ima dve pobede, dok je Albanija druga sa tri boda.

Španija je posle preokreta savladala Gruziju rezultatom 2:1. Domaći su poveli golom Kviča Kvaratškelija u 44. minutu. Fernan Tores je u 56. minutu izjednačio, da bi u 92. minutu Dani Olmo doneo pobedu ,,Crvenoj furiji''.

Nakon ovog meča, Španija ima četiri boda, dok je Gruzija bez bodova.

Danska je savladala Moldaviju rezultatom 8:0. Dolberg i Damsgard postigli su po dva gola, a strelci su bili još i Striger Larsen, Jensen, Skov i Ingvartsen.

Danska je vodeća u grupi F sa šest bodova, dok Moldavija ima jedan bod.

Jermenija je bila bolja od Islanda rezultatom 2:0. Golove za domaći tim, postigli su Barsegjan u 53. i Bajramjan u 74. minutu.

Nakon ove utakmice, Jermenija je prva sa šest bodova, dok je Island poslednji bez bodova.

Nemačka je kao gost protiv Rumunije sa 1:0 i tako posle dva kola imaju maksimalnih šest bodova, a Strelac je bio Serž Gnabri u 17. minutu.

U istoj grupi, Severna Makedonija je kao domaćin deklasirala Lihtenštajn, 5:0 (1:0).

A Poljska je pobedila Andoru sa 3:0.

Prva dva gola delo su najboljeg golgetera Poljaka i napadača Bajerna, Roberta Levandovskog.

Istim rezultatom slavila je i Mađarska kao gost San Marinu.

Austrija je pobedila je Farska ostrva 3:1 u F grupi kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Austrijanci su slavili pre svega zahvaljujući fudbalerima sa srpskim korenima.

Prvo je izjednačio Aleksandar Dragović, zatim je Kristof Baumgartlinger doneo preokret, da bi već u 44. minutu pogodio Saša Kalajdžić.

Fudbaleri Švedske pobedili su u Prištini tzv. Kosovo 3:0 u B grupi kvalifikacija.

Več posle malo više od pola sata Ibrahimović i saigrači su trasirali put ka pobedi jer su imali 2:0.

As Milana asistirao je Ludvigu Augustinsonu, da bi Aleksander Isak uvećao razliku, a konačan rezultat postavio Sebastijan Larson iz penala.

Italijani su slavili u Bugarskoj 2:0 golovima Andree Belotija iz penala i Manuela Lokatelija u finišu.