BENEVENTO ŠOKIRAO JUVE USRED TORINA! Sergej i Vlahović asistenti, Mertens ranio "Vučicu", preokret Milana! (VIDEO)

serija a, 28. kolo

Fudbaleri Atalante pobedili su danas u gostima ekipu Verone sa 2:0, u utakmici 28. kola italijanske Serije A.

Klub iz Bergama je upisao 16. pobedu u sezoni i četvrta je na tabeli sa 55 bodova. Na drugoj strani, Verona je vezala i treći poraz u nizu i deveti je tim lige sa 38 bodova.

Strelci za Atalantu u današnjem meču bili su Ruslan Malinovskij u 33. i Duvan Zapata u 42. minutu.

Fudbaleri Atalante će u narednom kolu Serije A, 3. aprila, dočekati Udineze, dok će Verona gostovati Kaljariju.

Senzaciju su priredili fudbaleri Beneventa koji su kao gosti savladali Juventus sa 1:0.

Strelac jedinog gola na meču je bio Adolfo Gajić u 69. minutu.

"Stara dama" je treća na tabeli a sada ima čak 10 bodova manje od lidera Intera i sve manje šansi da odbrani titulu.

Benevento je 16. sa 29 bodova.

Fudbaleri Lacija su slavili u gostima protiv Udinezea, takođe, sa 1:0, a gol odluke postigao je Adam Marušić u 37. minutu, na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića.

Lacio je sedmi na tabeli italijanskog šampionata sa 49 bodova, dok je Udineze na 12. poziciji sa 33 boda.

Pobedu od 1:0 ostvarila je i Sampdorija, protiv Torina na svom terenu, a jedini gol postigao je Antonio Kandreva u 25. minutu.

Sampdorija je trenutno deseta na tabeli sa 35 bodova, dok je Torino na 17. mestu sa 23 boda.

Fudbaleri Milana pobedili su večeras u gostima Fiorentinu sa 3:2.

Golove za Milan su postigli Zlatan Ibrahimović u devetom, Brahim Dijas u 57. i Hakan Čalhanoglu u 73. minutu.

Strelci za Fiorentinu bili su Erik Pulgar u 17. i Frank Riberi u 51. minutu na asistenciju Dušana Vlahovića.

Milan je drugi sa 59 bodova, dok je Fiorentina sa 29 poena na 14. mestu.

U narednom kolu, Milan će dočekati Sampdoriju, dok će Fiorentina gostovati Đenovi.

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras u gostima Romu sa 2:0.

Pobedu Napoliju doneo je Dris Mertens golovima u 27. i 34. minutu.

Napoli je zabeležio 17. pobedu u prvenstvu i sa 53 poena zauzima petu poziciju, dok je Roma na šestom mestu sa 50 bodova.

U narednom kolu, Napoli će dočekati Krotone, dok će Roma gostovati Sasuolou.

Rezultati:

Nedelja:

Verona - Atalanta 0:2 (Malinovskij 33, Zapata 45)

Udineze - Lacio 0:1 (Marušić 37)

Juventus - Benevento 0:1 (Gaić 69)

Sampdorija - Torino 1:0 (Kandreva 25)

Fiorentina - Milan 2:3 (Pulgar 17, Riberi 51 - Ibrahimović 9, Dijas 57, Čalhanoglu 73)

Roma - Napoli 0:2 (Mertens 27, 34)