MIHINA BOLONJA IZ KECA U DVOJKU: Specija slavila protiv Kaljarija!

28. kolo, Serija A

Fudbaleri Bolonje pobedili su danas na gostujućem terenu ekipu Krotonea sa 3:2, u meču 28. kola italijanske Serije A.

Domaći tim je golove postigao u prvom poluvremenu, a strelci su bili Žunior Mesias u 32. minutu iz slobodnog udarca i Simi iz penala u 40. minutu.

Bolonja, koju sa klupe vodi srpski trener Siniša Mihajlović do pobede je u nastavku došla golovima, Adame Sumaora u 62. minutu, Džerdija Šutena u 70. i Andreasa Skova Olsena u 85. minutu.

Za Krotone je ceo meč odigrao srpski fudbaler Vladimir Golemić, dok je Miloš Vulić igrao od 75. minuta.

Na tabeli italijanskog prvenstva Bolonja zauzima 10. mesto sa 34 boda, dok je Krotone na poslednjem mestu sa 15 bodova.

Fudbaleri Specije pobedili su večeras na svom terenu Kaljari sa 2.1.

Domaći tim je poveo u 49. minutu golom Roberta Pićolija, a drugi gol za Speciju postigao je Đulijo Mađiore u 80. minutu.

Konačni rezultat postavo je Gaston Pereiro u 83. minutu.

Žoao Pedro je u 94. minutu postigao gol za goste, koji je posle upotrebe VAR tehnologije poništen zbog ofsajda.

Specija, koja je prekinula niz od pet mečeva bez pobede u Seriji A, nalazi se na 15. mestu na tabeli sa 29 bodova, dok je Kaljari na 18. mestu sa 22 boda i nalazi se u zoni ispadanja.