PARTIZAN PONOVO UBEDLJIV! Crno-beli stigli do nove pobede, Stanojević postavio novi rekord

28. kolo superliga srbije

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem našeg portala

Objavljeno: 17:13h

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Bačke u 28. kolu Superlige Srbije sa 4:0 . Prvo poluvreme je bilo sa prilikama na obe strane, jeste Partizan bio komkretniji i imao bolje šanse za vođstvo ali ni Bačka nije manjkala sa svojim prilikama za gol.

Gde su u nekoliko navrata dobro zagrejali dlanove golmana gostiju Aleksandra Popovića. Pred sam kraj prvog dela utakmice Partizan je stigao do prednosti, kada je Vujačić pogodio i to glavom posle centaršuta Asana. Crnogorac blista od početka ove polusezone.

Kao po običaju drugo poluvreme je na utakmicama Partizana uvek sadržajnije i bolje.

FK Partizan

Partizan je svoj drugi pogodak postigao u 59. minutu kadda je posle lepe akcije Asano matirao golmana Bačke.

Samo tri minuta smo čekali na treći, kada je posle šuta Bajbeka, koji je odbranio Milojević ali je na odbitak naleteo Marković i postigao treči gol za Partizan na utakmici, a svoj prvi na utakmici.

Tačku na i je stavio Nemanja Jović, kada je glavom savladao golmana Milojevića posle centaršuta Markovića.

FK Partizan

Partizan je tako stuigao do svoje 18. pobede u nizu, a Aleksandar Stanojević je ovim trijumfov postao trener sa najviše pobeda zaredom u Srpskom fudbalu jer je nadmašio rekord Miodraga Božovića.

Partizan je stigao do 71. boda i dodatno se učvstio na drugom mestu, i prišao večitom rivalu na šest bodova. Bačka je ostala poslednja na tabeli sa 15 osvojenih bodova.

Sledeće kolo je na programu za dve nedelje posle obaveza reprezentacija, tada će Partizan dočekati Metalac, a Bačka će ići u Ivanjicu na noge Javoru.

II POLUVREME

88. minut - GOL ZA PARTIZAN 4:0! Nemanja Jović. Posle sjajnog centaršuta Mrkovića, Jović je glavom savladao Milojevića, za novu ubedljivu pobedu crno-belih.

84. minut - I Žakula je kod Bačke dobio žuti karton, posle faula nad Sumom. Slobodan udarac će imati crno-beli, koji je upravo Gvinejac izveo ali je lopta otišla preko gola.

80. minut - Novi žuti za igrače Bačke dobio je Pantić, zbog povlačenja.

77. minut - Velika prilika za Bajbeka, posle centaršuta Markovića. Francuz sa jedno pet metara nije uspeo da postigne svoj drugi gol u Partizanu

75. minut - Letonski reprezentativac Svarups je dobio žuti karton.

73. minut - Trostruka izmena kod Partizana izlaze: Asano, Šćekić i Jojić, dok ih menjaju Zdjelar, Pavlović i Jović.

1 / 6 Foto: Starsport©/Srđan Stevanović

67. minut - Posle pasa Sume, Asano šutira preko gola sa ivice kaznenog prostora

64. minut - Prva izmena kod Bačke, Eskić je izašao iz igre a zamenio ga je Kasper Svarups i Nedeljković je zamenio Ašćerića.

63. minut - Umesto Bibarsa Natha u igri je Sejduba Suma.

62. minut - GOL ZA PARTIZAN 3:0! Lazar Marković. Prošao je Asano po desnoj strani dodao do Bajbeka koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, odbranio je Milojević, ali je odbitak u gol pretvorio Marković.

59. minut - GOL ZA PARTIZAN 2:0! Takuma Asano. Akcija koja se odvijala po levoj strani prvo je Marković, uposlio Jojića, pa onda ovaj Asana koji je potom savladao golmana Bačke.

58. minut - Drugi žuti karton na utakmici, a prvi za Partizan je dobio Lazar Marković.

55. minut - Bilo je gužve u kaznenom prostoru Partizana, ali nije bilo opasnosti po dol crno-belih

48.minut - Šansa za Bajbeka posle lepog pasa Lazara Markovića, Francuz je šutirao pored gola.

46. minut - Kao što smo i pretpostavili, Filip Holender zbog povrede nije mogao da nastavi utakmicu. On je ostao u svlačionici, a drugo poluvreme će umesto njega igrati Bajbek.

I POLUVREME

45+4. minut - Poluvreme u Bačkoj Palanci, vodi Partizan sa 1:0. Produžio je sudija Đorđić, sva minuta ali je to bilo malo više, jer se Holender povredio nakon jednog duela u vazduhu. Sve deluje da drugo poluvreme neće igrati.

44. minut - GOL ZA PARTIZAN 1:0! Igor Vujačić. Posle centaršuta Asana sa desne strane Vujačić je glavom sa nekih pet metara loptu smestio u mrežu.

42. minut - Još jedna dobra intervencija Popovića, posle sjajnog volej udarca Žakule.

32. minut - Pokušaj fudbalera Bačke, koji je išao pravo u Popovića.

27. minut - Nova šansa za Partizan, posle kornera koji je izveo Jojić sa desne strane Natho je loptu vratio u kazneni prostor, Vujačić je potom glavom prebacio do Holendera čiji je udarac bio izblokiran.

1 / 4 Foto: Starsport©/Srđan Stevanović

25. minut - Dobar pokušaj Natha, sa jedno 18 metara ali je dobeo intervenisao Milojević.

21. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobija Stojanović, posle starta nad Asanom.

20. minut - Obradović je prošao po levoj strani, ubacio loptu u kazneni prostro ali niko od njegovih saigrača je nije prihvatio. Bačka zasada dobro stoji na terenu i odoleva Partizanu.

9.minut - Holender pogođa stativu posle akcije sa leve strane.

2. minut - Prva prilika za Partizan, Vujačić je pokušao glavom posle kornera.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Bačke.

Sastavi ekipa:

OFK BAČKA (3-5-2): Milojević – Stojanović, Zdravković, Rađen – Parađina, Pantić, Žakula, Eskić, Mijatović – Ratković, Ašćerić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Šćekić, Jojić – Asano, Natho, L. Marković – Holender.