TRIJUMF JUNAJTEDA NA SAN SIRU, SLAVIJA POKORILA GLAZGOV: Gol i asistencija Tadića za 121. rođendan Ajaksa! (VIDEO)

liga evrope, osmina finala

Arsenalu, Romi, Granadi i Dinamu iz Zagreba, pridružili su se Slavija Prag, Viljareal, Ajaks i Mančester junajted

Objavljeno: 23:03h

Fudbaleri Ajaksa su na 121. rođendan svog kluba ostvarili još jednu pobedu nad Jang Bojsom i izborili plasman u četvrtfinale Lige Evrope.

"Kopljanici" su pre nedelju dana pregazili šampiona Švajcarske sa 3:0, a večeras su dokazali veći kvalitet trijumfom i u Bernu - 2:0 (1:0).

Poveli su u 20. minutu golom Davida Neresa na asistenciju Dušana Tadića, a srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa je slavlje overio golom iz penala u 49. minutu.

Miralem Sulejmani je do 71. minuta igrao Jang Bojs.

I Viljareal je uvrlo ubedljivo, ukpnim rezultatom 4:0 eliminisao Dinamo Kijev. Kao prošlog četvrtka u Ukrajini, bili su bolji rezultatom 2:0 (2:0).

Oba gola je u prvom poluvremenu postigao Đerard Moreno, prvi u 13. a drugi u 36. minutu.

Slavija Prag je slavila na gostovanju Rendžersu, takođe 2:0 (1:0). Poveli su golom Olajinke u 14. minutu.

"Policajci" nisu mogli do preokreta, a sve je bilo gotovo kada su crvene kartone zaradili prvo Kemar Ruf u 61. pa i Lion Balogan u 73. minutu.

Odmah ih je kaznio divnim golom iz slobodnog udarca Nikolae Stanču u 74. minutu.

Mančester junajted je posle remija u prvom susretu (1:1) sa Milanom, uspeo da slavi na San Siru i prođe dalje - 1:0 (0:0).

Strelac jedinog gola bio je Pol Pogba u 48. minutu.

Žreb za četvrtfinale i polufinale na programu je sutra, u petak, sa početkom od 13 časova u švajcarskom Nionu.