ORŠIĆ PONIZIO MURINJA I TOTENHEM: Nemoguće je ipak moguće! Dinamo Zagreb u 1/4 finalu Lige Evrope! (VIDEO)

liga evrope, osmina finala, revanš mečevi

Arsenal, Granada i Roma, plasirali su se prvi u četvrtfinale Lige Evrope, dok je meč u Zagrebu išao u produžetke

Objavljeno: 22:01h

Olimpijakos je na Emiratima pobedio Arsenal rezultatom 1:0 (0:0), ali mu to nije bilo dovoljno da prođe u narednu fazu.

Jedini gol za grčki tim, postigao je El Arabi u 51. minutu.

Dinamo Zagreb je na svom terenu pobedio Totenhem rezultatom 3:0 (2:0, 0:0) posle produžetaka i tako izbacio favorizovani engleski tim.

Mislav Oršić je bio apsolutni heroj postigavši het-trik, golovima u 63., 83. i 103. minutu.

Na taj način, ovaj fudbaler je postao tek drugi igrač koji je postigao het-trik protiv "Spursa" u evropskim takmičenjima.

Molde je pobedio ekipu Granade rezultatom 2:1 (1:0). To je bilo dovoljno gostima iz Španije, koji su ukupnim rezultatom 3:2 prošli u narednu rundu.

Molde je poveo u 29. minutu auto golom Valjeha. Izjednačio je Soldado iz penala u 72. minutu. Konačan rezultat, postavio je Hestad iz penala u 90. minutu.

U poslednjoj utakmici u ovom terminu, Roma je u Ukrajini pobedila ekipu Šahtjora rezultatom 2:1 (0:0).

Rimljani su došli do prednosti u 48. minutu preko Majorala. Izjednačio je Moraes u 59. da bi pobedu ,,Vučici'' doneo svojim drugim golom Majoral u 72. minutu. Roma je prošla u narednu fazu ukupnim rezultatom 5:1.